فولاد آلیاژی + انواع محصولات فولادی – دکتر فولاد

محصولات فولادی انواع و نام های زیادی دارند. بسیاری از ما با فولاد یا یک محصول ساخته شده از فولاد آشنا هستیم. فولاد آلیاژی از آهن و کربن با محتوای کربن است.

اگر میزان کربن از 2% بیشتر شود، فولاد تبدیل به چدن می شود. ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد فولاد، مانند استحکام کششی نهایی و هزینه نسبتاً کم، باعث شده است که در صنایع مختلف مانند ساخت‌وساز، زیرساخت، ابزار، کشتی، قطار، اتومبیل، ماشین‌آلات، تجهیزات و تسلیحات نظامی مورد استفاده قرار گیرد.

فولاد آلیاژی تهران

فولاد آلیاژی + انواع محصولات فولادی – دکتر فولاد

طبقه بندی فولاد

به طور کلی محصولات ساخته شده از فولاد شامل میلگرد، تیرآهن، ورق، لوله، جعبه پروفیل، جعبه سیم، مفتول، گوشه گل میخ، اسپری و شمش می باشد. استحکام فولاد با میزان کربن محلول ارتباط مستقیم دارد.
هر چه میزان کربن بیشتر باشد، فولاد قوی‌تر است، اما از طرف دیگر، افزایش استحکام باعث کاهش جوش‌پذیری و افزایش احتمال شکنندگی فولاد می‌شود. بیش از 3500 درجه برای ساخت انواع فولاد وجود دارد.
فولاد را می توان از نظر کیفیت به چهار دسته تقسیم کرد: طبقه بندی فولاد کربن، فولاد ابزار، فولاد آلیاژی و فولاد ضد زنگ. معیارهای این طبقه بندی خواص شیمیایی، فیزیکی و محیطی است.

انواع مختلف #فولاد بر اساس نوع استفاده و کیفیت طبقه بندی می شوند. به طور کلی فولاد را می توان به چهار نوع زیر تقسیم کرد:

#فولاد کربن

#فولاد

#فولاد ضد زنگ

#فولاد ابزار

هر کدام از این فولادها کاربرد و خواص خاص خود را دارند. هر یک از این دسته ها به زیر شاخه های مختلفی تقسیم می شوند.
با در نظر گرفتن فولاد آلیاژی به عنوان مثال، فرمول آلیاژی طیف وسیعی از محصولات را در این صنعت ارائه می دهد.
علاوه بر این، با توجه به استفاده از فولاد ضد زنگ، درجه زنگ زدگی و فرمول تولید آن را می توان به طور کامل تغییر داد، عمدتا بیش از 6 نوع وجود دارد.

فولاد کربن

بیش از 90 درصد فولاد تولید شده در جهان فولاد کربنی است. این فولاد از فرمول آلیاژ و کربن ساخته شده است. این فولاد را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

*فولاد کم کربن با محتوای کربن کمتر از 0.3٪
*بین فولادهای کربنی (0.3-0.6 درصد کربن)
*فولاد کربن بالا (بیش از 0.6٪ محتوای کربن)

انواع فولاد آلیاژی

انواع فولاد آلیاژی

فولاد

فلزاتی مانند منگنز، سیلیکون، نیکل، تیتانیوم، مس، کروم و آلومینیوم برای ساخت فولادهای آلیاژی استفاده می شود. فرمول های آلیاژی مختلف انواع مختلفی از فولادها را با خواص متفاوت ایجاد می کنند.
استحکام، انعطاف پذیری، شکل پذیری، شکل پذیری سیم، شکنندگی، شکل پذیری و غیره همگی ویژگی هایی هستند که می توان در این آلیاژها کوک کرد.

فولاد ضد زنگ

این فولاد یکی از مهم ترین و گران قیمت ترین است و مقاومت آن در برابر رطوبت آن را به یکی از محبوب ترین ها در ساخت و ساز تبدیل کرده است. در این فولاد به طور کلی از 10 تا 20 درصد کروم استفاده می شود. آلیاژهای مورد استفاده در ساخت فولاد ضد زنگ استحکام خمشی بالایی به آن می بخشد.

تنها افزودن 11 درصد کروم به آلیاژ این فولاد باعث افزایش انعطاف پذیری آن تا 200 برابر می شود.در این مقاله می توانید با چند نوع فولاد ضد زنگ بیشتر آشنا شوید.ساختار فولاد ابزار حاوی برخی از عناصر تنگستن است.

فلزات دیگری مانند وانادیوم و کبالت نیز برای تغییر خواص آنها استفاده می شود. افزودن این عناصر تأثیر بسزایی در مقاومت حرارتی آن دارد و این فولاد را برای ساخت ابزارهای برش و حفاری ایده آل می کند.

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ

انوع فولاد

فولاد و محصولات آن بسیار متفاوت است. فولاد برای هر چیز بزرگ و کوچک استفاده می شود. از بزرگ‌ترین ساختمان‌ها گرفته تا کوچک‌ترین قطعات تلفن همراه، همگی به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم برای تولید خود به فولاد وابسته هستند.
با این حال، طبقه بندی محصولات فولادی اولیه ممکن است به موارد زیر محدود شود:

محصولات لوله ای بلند

این دسته شامل انواع لوله های فولادی، میله ها، ریل ها، سیم ها، نبشی ها، پین ها و غیره می شود. این دسته معمولاً برای ساخت و ساز و به میزان کمتری برای ساخت ماشین آلات استفاده می شود.

محصولات تبلت

این دسته شامل محصولاتی مانند ورق، بشقاب و قرقره می شود. این محصولات از جمله در خودروسازی، پل سازی، بسته بندی و حفاظت استفاده می شوند.

انواع محصولات فولادی

انواع محصولات فولادی

انواع محصولات فولادی

انواع مختلفی از محصولات فولادی در بازار وجود دارد. می دانیم که 3500 نوع و کیفیت مختلف فولاد وجود دارد، اما قرار گرفتن هر یک از این کیفیت ها در طبقه بندی فولاد سوال بسیار گسترده ای است که باید شاخه به شاخه بررسی شود.
به همین منظور در این مقاله چند نمونه از روش های طبقه بندی انواع سخت افزارها و نامگذاری زیرگروه های آنها را ارائه می دهیم.

 عناصر آلیاژی

یکی از علمی ترین طبقه بندی های فولاد، نوع عناصر آلیاژی در آن است.

اگرچه این طبقه بندی از نظر تجاری کارایی چندانی ندارد و اصطلاحاتی که برای توصیف نوع آن در بازار به کار می رود گاه متفاوت و گاه نادرست است، در این مقاله به معرفی مختصر این طبقه بندی می پردازیم و سپس به طبقه بندی می پردازیم. بیشتر رایج:

الف) فولاد کربنی

این فولاد دارای محتوای کربن بالا از 0.12٪ تا 1.2٪ است. مقدار عناصر آلیاژی مانند کروم، نیکل، کبالت، وانادیم و مولیبدن. در این نوع فولاد تقریباً صفر است.

انواع محصولات فولادی

حداکثر مقدار مس 0.4 درصد وزنی است. همچنین بر اساس میزان کربن به سه دسته اصلی تقسیم می شود:

فولاد نرم
فولاد کربن
فولاد کربن بالا

ب) فولاد ضد زنگ

این فولاد از نظر قدرت اکسیداتیو نقطه مقابل فولاد کربنی است. عناصر آلیاژی اصلی این نوع فولاد کروم و نیکل هستند.

انواع مختلفی از فولاد ضد زنگ در بازار وجود دارد که با نام فولاد شناخته می شوند. با این حال، انواع فازهایی که این فولاد در طول انجماد تشکیل می دهد، طبقه بندی کلی تری ارائه می دهد:

مارتنزیت مارتنزیتی از جنس استنلس استیل
فریت در فولاد ضد زنگ
فولاد ضد زنگ آستنیتی
دوبلکس (حاوی فاز فریت و آستنیت) دوبلکس

ج) فولاد آلیاژی

این نوع فولاد همانطور که از نامش پیداست فولاد ساخته شده از فلزات مختلف و آلیاژهای غیرفلزی مانند نیکل، کروم، مولیبدن، وانادیم، سیلیکون، بور و کبالت، مس، نیوبیم، تنگستن، قلع، روی، سرب، و غیره زیرکونیوم و چندین عنصر دیگر.
اگر فولاد ضد زنگ تنها در بحث خوردگی و اکسیداسیون با فولاد کربنی متفاوت است، فولاد آلیاژی نیز در سایر خواص متفاوت است.
خواصی مانند استحکام، سختی، چقرمگی، مقاومت در برابر سایش، سختی و سرویس در دمای بالا از این قبیل خواص هستند.
انواع محصولات فولادی

د) فولاد ابزار فولاد ابزار

فولاد ابزار در واقع نوعی فولاد آلیاژی کربنی است، اما به دلیل استفاده گسترده از این نوع فولاد برای ساخت ابزار خود، دسته بندی جداگانه ای تشکیل شده است.

شیرآلات صنعتی تهران

شیرآلات صنعتی تهران

طیف وسیعی از عملکردها در محصولات فولادی

زمینه کاربرد فولاد محل استفاده از آن است. فولاد سازه آهنی است که به نوعی در ساخت و ساز استفاده می شود.

گستره فولاد صنعتی بسیار زیاد است. هزاران صنعت مانند داروسازی، پتروشیمی، تولیدی، پل سازی، سدسازی و غیره را می توان به عنوان نمونه استفاده کرد.

الف) فولاد سازه ای

در این زمینه، پروفیل های فلزی به عنوان میله های فولادی، تیرها، ناودانی ها، فولاد زاویه دار، قاب های فلزی، پروفیل های ساختمانی، تخته ها، صفحات روغنی، ورق های گالوانیزه، صفحات رنگی، خرگوش های گالوانیزه و لوله های آزمایش آب طبقه بندی می شوند. کاربردهای ویژه در ساخت و ساز
وجه اشتراک علم متالورژی و شهروندی همین فولاد است. تمامی اطلاعات مربوط به خواص مکانیکی و شیمیایی این فولادها در استانداردهای تولید آنها آمده است.
اطلاعات فیزیکی که در ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، مانند وزن، ابعاد و غیره، منحصراً در جدول Stahl آورده شده است.

ب) فولاد صنعتی

استفاده از فولاد اساساً صنعتی است، اما از آنجایی که بیشتر فولادها در ساختمان سازی استفاده می شود، به آنها فولاد سازه ای می گویند، بنابراین می توان گفت هر فولادی که کاربرد ساختمانی نداشته باشد، فولاد صنعتی محسوب می شود. آینده.

انواع محصولات فولادی

فولاد ابزار و فولاد آلیاژی در ساخت و ساز کاربرد ندارند و نمونه خوبی از فولاد صنعتی هستند.

میلگرد

فولاد آرماتور یکی از پرکاربردترین فولادها در صنعت ساختمان و زیرساخت های شهری است و یکی از دلایل استفاده از آن افزایش مقاومت بتن در برابر نیروهای کششی و دورانی می باشد.

تولید و عرضه آرماتور دو نوع میلگرد و میلگرد ساده با استانداردهای A1,A2,A3,A4.
میلگردهای تقویت کننده بر اساس شکل ظاهری، روش تولید و کاربرد به انواع آجدار و ساده تقسیم بندی می شوند.

گریدهای A2، A3 و A4 متعلق به میله های فولادی آجدار و کلاس A1 متعلق به میله های فولادی معمولی است.
سه مشخصه محاسباتی تنش تسلیم، ساختار فضایی و استحکام کششی هنگام نصب آرماتورهای فولادی در ساختمان ها وجود دارد.

فولاد mo40 تهران

فولاد mo40 تهران

پرتو

اگر بخواهیم تعریفی کلی و جامع از تیر ارائه کنیم باید بگوییم که جزء اصلی سازه اسکلت فولادی تیر است. در واقع ساخت سازه فولادی بدون تیر غیر ممکن است.
تیرها وظیفه حمل بار ساختمان و انتقال بار به ساختمان را بر عهده دارند.
دو قسمت اصلی پرتو روح و بال هستند. در مرکز قسمت اصلی تیر به نام روح قرار دارد و طرفین و کناره ها را بال می نامند. در دست ساخت.

نام محصولات فولادی

تیرها انواع مختلفی دارند و انواع مختلفی دارند. بیشتر تغییرات آنها در ظاهر و همچنین در خواص مکانیکی آنها است.
ورق فولادی محصولی با سطح صاف و صاف است که معمولاً از فولاد ساخته می شود. محصول فولادی در کارخانه به دو صورت نورد گرم و سرد تولید می شود.

ورق استیل مشکی

از نام ورق سیاه به نظر می رسد که یک ورق سیاه است، اما اینطور نیست. از آنجایی که کاغذ فاقد براقیت و جلا است به آن مشکی می گویند.
این صفحه به روش نورد گرم ساخته می شود. تخته گچی را می توان در بدنه سازی، کف ماشین، لوله های تا شده، پروفیل ها، منگنه ها و کشتی سازی استفاده کرد.

ورق آلیاژی

این ورقه هم مانند ورقه های مشکی، به دلیل چرب بودن نام خود را به خود نمی گیرد، بلکه به دلیل نرمی و لطافت نام است. این صفحه نیز با نورد سرد ساخته می شود.
در این موارد می توان از صفحات روغنی استفاده کرد. صفحه ای است که در ساخت صفحه گالوانیزه برای تولید لوازم خانگی مانند اجاق گاز یا درب یخچال استفاده می شود. از این ورق برای ساخت لوله نیز استفاده می شود.

ورق رنگی در واقع همان ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک است. کاغذ رنگی در 15 نوع رنگ موجود است.
اسلب های این نوع معمولا در تولید سایبان، آلاچیق و سقف، در تولید لوازم خانگی و اداری و در ساخت تجهیزات برودتی و گرمایشی استفاده می شود.

کاربرد اصلی ورق های رنگی در صنعت ساختمان مانند سقف و نمای داخلی و خارجی ساختمان ها در ساخت لوازم خانگی در صنعت حمل و نقل مانند فضای خودرو، وسایل نقلیه سنگین و … می باشد.

فولاد آلیاژی

فولاد آلیاژی

محصولات فولادی

محصولات فولادی نام های مختلفی دارند که در متن زیر به آنها اشاره کردیم. فولاد آرماتور میلگرد یکی از فولادهای پرکاربرد در صنعت ساختمان و زیرساخت های شهری است و یکی از دلایل استفاده از آن افزایش مقاومت بتن در برابر نیروهای کششی و دورانی می باشد.

تولید و عرضه آرماتور دو نوع میلگرد و میلگرد ساده با استانداردهای A1,A2,A3,A4. میلگردهای تقویت کننده بر اساس شکل ظاهری، روش تولید و کاربرد به انواع آجدار و ساده تقسیم بندی می شوند. گریدهای A2، A3 و A4 متعلق به میله های فولادی آجدار و کلاس A1 متعلق به میله های فولادی معمولی است.

سه مشخصه محاسباتی تنش تسلیم، ساختار فضایی و استحکام کششی هنگام نصب آرماتورهای فولادی در ساختمان ها وجود دارد. تیرچه اگر بخواهیم تعریفی کلی و جامع از تیر ارائه کنیم باید بگوییم که جزء اصلی سازه اسکلت فولادی تیر است. در واقع ساخت سازه فولادی بدون تیر غیر ممکن است.

تیرها وظیفه حمل بار ساختمان و انتقال بار به ساختمان را بر عهده دارند. دو قسمت اصلی پرتو روح و بال هستند. در مرکز قسمت اصلی تیر به نام روح قرار دارد و طرفین و کناره ها را بال می نامند. در دست ساخت.

تیرها انواع مختلفی دارند و انواع مختلفی دارند. بیشتر تغییرات آنها در ظاهر و همچنین در خواص مکانیکی آنها است. ورق فولادی محصولی با سطح صاف و صاف است که معمولاً از فولاد ساخته می شود. محصول فولادی در کارخانه به دو صورت نورد گرم و سرد تولید می شود.

ورق استیل مشکی از نام ورق مشکی به نظر می رسد که ورق سیاه است اما اینطور نیست. از آنجایی که کاغذ فاقد براقیت و جلا است به آن مشکی می گویند. این صفحه به روش نورد گرم ساخته می شود. تخته گچی را می توان در بدنه سازی، کف ماشین، لوله های تا شده، پروفیل ها، منگنه ها و کشتی سازی استفاده کرد.

ورقه ها همانند ورق های مشکی، این ورق به دلیل چرب بودن نام خود را به خود نمی گیرد، بلکه به دلیل نرمی و لطافت نام است. این صفحه نیز با نورد سرد ساخته می شود. در این موارد می توان از صفحات روغنی استفاده کرد. صفحه ای است که در ساخت صفحه گالوانیزه برای تولید لوازم خانگی مانند اجاق گاز یا درب یخچال استفاده می شود. از این ورق برای ساخت لوله نیز استفاده می شود.

ورق رنگی در واقع همان ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک است. کاغذ رنگی در 15 نوع رنگ موجود است. اسلب های این نوع معمولا در تولید سایبان، آلاچیق و سقف، در تولید لوازم خانگی و اداری و در ساخت تجهیزات برودتی و گرمایشی استفاده می شود.

کاربرد اصلی ورق های رنگی در صنعت ساختمان مانند سقف و نمای داخلی و خارجی ساختمان ها در ساخت لوازم خانگی در صنعت حمل و نقل مانند فضای خودرو، وسایل نقلیه سنگین و … می باشد.

مخازن پروفیل باکس پروفیل به دلیل کاربردهای خاص خود در صنعت ساختمان و صنایع مختلف بوجود می آیند. ذکر شده در طیف وسیعی از محصولات فولادی از اهمیت و کاربرد بالایی برخوردار است. مهمترین کاربرد مخازن پروفیل جوش پذیری، کیفیت سطح بالا، تنوع زیاد و شکل و شکل پذیری بالا است.

انواع محصولات سیمی محصولات مفتولی نیز به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. انواع محصولات سیمی عبارتند از:

خط فلزی
طلایی
سیم خاردار

ورق سیاه

ورق سیاه، به نظر می رسد یک صفحه سیاه است، اما اینطور نیست. از آنجایی که کاغذ فاقد براقیت و جلا است به آن مشکی می گویند. این صفحه به روش نورد گرم ساخته می شود. تخته گچی را می توان در بدنه سازی، کف ماشین، لوله های تا شده، پروفیل ها، منگنه ها و کشتی سازی استفاده کرد.

ورق گالوانیزه ورق های فولادی در معرض خوردگی و زنگ زدگی هستند و از آنجایی که تولید ورق های فولادی ضد زنگ مقاوم در برابر خوردگی مقرون به صرفه نیست، از روشی به نام گالوانیزه استفاده می کنند.

فولاد آلیاژی تهران

فولاد آلیاژی تهران

از ورق گالوانیزه در تولید لوله های آب، تولید کابینت و مخازن ذخیره سازی و در تولید کانکس استفاده می شود. ورق های رنگارنگ ورق رنگی در واقع همان ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک است. کاغذ رنگی در 15 نوع رنگ موجود است.

اسلب های این نوع معمولاً در تولید سایبان، آلاچیق و سقف، در تولید تجهیزات خانگی و اداری و در ساخت تجهیزات برودتی و گرمایشی استفاده می شود. کاربرد اصلی ورق های رنگی در صنعت ساختمان مانند سقف ها و نمای داخلی و خارجی ساختمان ها در ساخت لوازم خانگی در صنعت حمل و نقل مانند فضاهای خودرو، وسایل نقلیه سنگین و … می باشد.

کاربردهای ویژه فراوان آنها در صنعت ساختمان و در صنایع مختلف. ذکر شده در طیف وسیعی از محصولات فولادی از اهمیت و کاربرد بالایی برخوردار است. مهمترین کاربرد مخازن پروفیل جوش پذیری، کیفیت سطح بالا، تنوع زیاد و شکل و شکل پذیری بالا است.

انواع لوله های فولادی لوله های فولادی به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و کاربرد منحصر به فرد خود را دارند. در زیر انواع لوله های فولادی را لیست می کنیم.

خط لوله صنعتی
لوله های گاز
لوله گالوانیزه صنعتی
لوله آزمایش آب گالوانیزه

انواع فولاد

انواع مختلفی از محصولات فولادی در بازار وجود دارد. اما مدل های 2 و 5 مهمترین آنها هستند که در اینجا قرار نیست در مورد آنها صحبت کنیم. راه های زیادی برای نام گذاری فولاد وجود دارد که بارزترین آنها استاندارد DIN است.

این استاندارد متعلق به آلمان بوده و یکی از استانداردهای پیشرو در متالورژی می باشد. نامگذاری بر اساس استفاده از فولاد و خواص فیزیکی و مکانیکی آن است. به منظور تسهیل در شناسایی فولادهای نامگذاری شده مطابق با این استاندارد، حروف و کدهای زیر باید در نظر گرفته شود:

فولاد St به فولاد سازه ای اطلاق می شود که معمولاً یک عدد بعد از St نشان می دهد که نشان دهنده مقاومت نهایی فولاد به کیلوگرم در هر کیلوگرم است. میلی متر مربع و اگر بر حسب مگاپاسکال باشد عدد را در 9.8 ضرب کنید. اگر حرف R قبل از قضیه St قرار گیرد به این معنی است که ناخالصی ها و گازها دوباره از فولاد حذف شده است که منجر به فولاد با کیفیت بالاتر می شود.

مانند آلیاژ فولاد st37 که فولاد ساختاری معمولی را نشان می دهد، حداقل استحکام کششی 37 کیلوگرم بر میلی متر مربع یا 370 مگاپاسکال است. طبق گزارش موسسه آهن و فولاد آمریکا، فولاد بر اساس ترکیب شیمیایی به چهار دسته اصلی تقسیم می شود:

فولاد کربن
فولاد
فولاد ضد زنگ
ابزار فولادی

فولاد کربن به دسته های زیر تقسیم می شود: فولاد نرم: در این نوع فولاد میزان کربن کمتر یا مساوی 0.1 است.

بهترین فولاد آلیاژی

بهترین فولاد آلیاژی

هرچه درصد کربن در فولاد کمتر باشد، فاز آهن مشخصه تر است. بنابراین فولاد نرم بسیار نرم و سخت است. برای ساخت سیم کششی از فولاد نرم استفاده می شود. فولاد ملایم را می توان به راحتی به صورت سرد شکل داد.

کریستال های فولادی ملایم به راحتی به هم می لغزند تا پیوندهای فلزی جدیدی را با ردیف های بعدی کریستال ها تشکیل دهند. در نتیجه فولاد علاوه بر حفظ استحکام خود شکل جدیدی به خود می گیرد. فولاد کربن متوسط ​​(ملایم): به فولادی با کربن 0.1 تا 0.3 فولاد کربن متوسط ​​می گویند. فولاد کربن متوسط ​​علاوه بر نرمتر بودن، به دلیل تأثیر کربن بر استحکام فولاد، استحکام کششی بالاتری نسبت به فولاد ملایم دارد.

فولادهای کربنی حاوی منگنز، فسفر، گوگرد، سیلیکون و عناصر دیگر هستند. فولاد کربن معمولی: در این نوع فولاد کربن بین 0.3 تا 0.6 است. سختی این نوع فولاد خوب است و با افزودن عناصر آلیاژی مانند کروم و نیکل می توان فولاد سخت را ساخت. اما در مقایسه با فولاد نرم و فولاد کربن متوسط، انعطاف پذیر نیستند. فولاد پرکربن: فولادی با محتوای کربن بین 0.6 تا 1.7 فولاد کربن بالا نامیده می شود.

کربن بالای این فولاد آن را شکننده می کند. اگر کربن اضافه شود، استحکام کششی و مقاومت در برابر ضربه بسیار کم خواهد بود، به خصوص در دماهای پایین. جوش پذیری فولاد نیز کاهش می یابد. فولاد این نوع فولاد حاوی مقادیر کمی از یک یا چند عنصر آلیاژی (به غیر از کربن) است، مانند:

منگنز
سیلیکون
حقیقت را از حقایق جستجو کنید
تیتانیوم
فلز مس
آلیاژ کروم
آلومینیوم

فولاد mo4

فولاد mo4

در مقایسه با فولاد کربنی، فولاد آلیاژی به عملیات حرارتی و مکانیکی پاسخ می دهد. فولاد ابزار به شش دسته تقسیم می شود:

سخت شدن آب: دارای فولاد کربن بالا بوده و به دلیل هزینه کم مورد استفاده قرار می گیرد.
سخت شده در روغن: این نوع فولاد دارای سختی و مقاومت سایشی خوبی است و در ساخت ابزارآلات صنعتی کاربرد دارد.
دسته های کلاس D: این فولادهای ابزار دارای محتوای کروم بالایی هستند که می تواند باعث سایش و سخت شدن شود.
دسته خنک کننده: از این فولاد برای برش یا تشکیل مواد برودتی استفاده می شود.
دسته های مقاوم در برابر ضربه: این فولاد در برابر ضربه مقاوم بوده و از سختی بالایی برخوردار است.
شفت گرم: این فولاد برای برش و شکل دهی در دماهای بالا استفاده می شود.

طبقه بندی محصولات فولادی
طبقه بندی محصولات فولادی در 4 نوع کلی وجود دارد: انواع مختلفی از آهن با خواص مختلف وجود دارد. فولاد بسته به نوع کاربرد به دسته های مختلفی تقسیم می شود. این خواص همچنین می تواند فیزیکی، شیمیایی یا محیطی باشد. تمام فولاد از کربن و آهن ساخته شده است. مقدار کربن و آلیاژ اضافه شده مشخص کننده خواص هر فولاد است. گروه های فولادی را می توان به چهار دسته تقسیم کرد که C.A.S.T نامیده می شوند. به عنوان نماینده شناخته می شود:

فولاد کربن
فولاد
فولاد ضد زنگ
فولاد ابزار

موسسه آهن و فولاد آمریکا، فولادها را بر اساس ترکیب شیمیایی آنها به چهار دسته طبقه بندی می کند. در هر دسته، انواع مختلفی از فولاد با خواص فیزیکی، شیمیایی و محیطی وجود دارد. در مقایسه با فولاد کربنی، فولاد آلیاژی به عملیات حرارتی و مکانیکی پاسخ می دهد. فولاد ابزار به شش دسته تقسیم می شود:

سخت شدن آب: دارای فولاد کربن بالا بوده و به دلیل هزینه کم مورد استفاده قرار می گیرد.
سخت شده در روغن: این نوع فولاد دارای سختی و مقاومت سایشی خوبی است و در ساخت ابزارآلات صنعتی کاربرد دارد.
دسته های کلاس D: این فولادهای ابزار دارای محتوای کروم بالایی هستند که می تواند باعث سایش و سخت شدن شود.
دسته خنک کننده: از این فولاد برای برش یا تشکیل مواد برودتی استفاده می شود.
دسته های مقاوم در برابر ضربه: این فولاد در برابر ضربه مقاوم بوده و از سختی بالایی برخوردار است.
شفت گرم: این فولاد برای برش و شکل دهی در دماهای بالا استفاده می شود.

طبقه بندی محصولات فولادی
طبقه بندی محصولات فولادی در 4 نوع کلی وجود دارد: انواع مختلفی از آهن با خواص مختلف وجود دارد. فولاد بسته به نوع کاربرد به دسته های مختلفی تقسیم می شود. این خواص همچنین می تواند فیزیکی، شیمیایی یا محیطی باشد.

تمام فولاد از کربن و آهن ساخته شده است. مقدار کربن و آلیاژ اضافه شده مشخص کننده خواص هر فولاد است. گروه های فولادی را می توان به چهار دسته تقسیم کرد که C.A.S.T نامیده می شوند. به عنوان نماینده شناخته می شود:

فولاد کربن
فولاد
فولاد ضد زنگ
فولاد ابزار

آنچه عملکرد هر گرید را تعیین می کند، میزان کربن و سایر آلیاژها است. به علاوه با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف می توان انواع فولاد را طبقه بندی کرد.

ترکیب: درصد آلیاژ کربن و غیره
روش های تولید: ریخته گری مداوم، کوره قوس الکتریکی و غیره.
روش های کار مورد استفاده: نورد سرد، نورد گرم، کشش سرد (نورد سرد) و غیره.
اشکال یا اشکال: میله ها، میله ها، لوله ها، صفحات، صفحات، سازه ها و غیره.
فرآیند دی اکسید (جداسازی اکسیژن در طی فولادسازی)
ریزساختار: فریت، پرلیت، مارتنزیت و غیره
قدرت بدنی: طبق استاندارد ASTM.
عملیات حرارتی: آنیل، خاموش و درمان شده است

این فولاد به سه دسته تقسیم می شود: کم کربن: این فولاد بزرگترین کلاس فولاد کربنی است. به اشکال مختلفی از دال گرفته تا تیرهای سازه ای وجود دارد. معمولاً حاوی 0.04٪ تا 0.3٪ کربن است. عناصر دیگر را بر اساس ویژگی های مورد نظر اضافه یا کم کنید. کربن متوسط: این محصول از فولاد نرم قوی تر است و شکل دهی، جوش و برش سخت تر است. بین کربن، فولادها معمولاً با عملیات حرارتی سخت و سخت می شوند.

خرید انواع فولاد آلیاژی

خرید انواع فولاد آلیاژی

انواع محصولات فولادی

انواع فولاد از محصولی به محصول دیگر متفاوت است. یکی از انواع فولادها فولاد آلیاژی است. این فولادها معمولاً از فولادهای کربنی ترکیب شده با یک یا چند عنصر آلیاژی مانند منگنز، سیلیکون، نیکل، تیتانیوم، مس، کروم و آلومینیوم تشکیل می شوند.

این فلزات برای افزودن خواص خاصی اضافه می شوند و در فولاد کربن معمولی وجود ندارند. مواد افزودنی در نسبت ها و ترکیبات مختلف به فولاد اضافه می شوند تا مواد را تغییر دهند، مانند افزایش سختی، افزایش مقاومت در برابر خوردگی، افزایش استحکام و بهبود شکل پذیری. البته توجه داشته باشید که قابلیت لحیم کاری مواد نیز تغییر می کند.

فولاد ضد زنگ: مهمترین عنصر آلیاژی در فولاد ضد زنگ، کروم است که معمولا بین 20 تا 30 درصد است.

این فولاد به دلیل مقاومت بالای آن در برابر خوردگی، مسلماً 200 برابر مقاوم تر از فولاد ملایم است.

طبقه بندی شرایط استفاده از فولاد ضد زنگ:

محیطی
مقاومت در برابر خوردگی و خوردگی
آنتی اکسیدان و مقاوم در برابر لک
ایجاد حفره
شکاف خوردگی

فولاد ضد زنگ به 5 گروه تقسیم می شود:

آستنیت: فولادهای آستنیتی بخش بزرگی از بازار فولاد ضد زنگ را تشکیل می دهند. برخی از کاربردهای مختلف آن در ساخت ظروف پخت و پز، ظروف آشپزخانه و تجهیزات پزشکی است. این فلزات غیر مغناطیسی هستند، عملیات حرارتی نشده و دارای بالاترین قابلیت جوشکاری در بین گریدهای فولاد ضد زنگ هستند. این گروه به سه بخش تقسیم می شود:

نیکروم ساده (سری 300)
نیتروژن کروم نیکل منگنز (سری 200)
آلیاژ ویژه

فریت:

فولاد فریتی حاوی مقادیر کمی نیکل، 12 تا 17 درصد کروم، کمتر از 0.1 درصد کربن و مقادیر کمی از عناصر آلیاژی دیگر مانند مولیبدن، آلومینیوم و تیتانیوم است. شکل پذیری و شکل پذیری بالایی دارند اما استحکام در دمای بالا در مقایسه با گریدهای آستنیتی نسبتاً ضعیف است. برخی از گریدهای ضد زنگ فریت مانند Sunzi 409 و 405 ارزان تر از سایرین هستند.

این آلیاژها با عملیات حرارتی حلال و پیری پخته می شوند. با افزایش سن می توانند آستنیتی یا مارتنزیتی باشند. فولاد ابزار: آخرین گروه فولادها، فولادهای ابزار هستند.

فولاد ابزار حاوی مقادیر مختلفی از تنگستن، مولیبدن، کبالت و وانادیم است که مقاومت حرارتی و دوام فلز را افزایش می دهد. با توجه به این خواص، این فولادها برای عملیات برش و حفاری ایده آل هستند. فولاد ابزار به شش دسته تقسیم می شود:

با آب سرد می شود
کار سرد
مقاوم در برابر ضربه یا ضربه
سرعت بالا
کار داغ

گریدهای مختلف فولاد بر اساس کاربرد طبقه بندی می شوند:

فولاد ضد مغناطیسی: در ساختار این فولاد از منگنز به مقدار زیاد برای ساخت قطب نما، قاب، ابزار تزئینی و کارد و چنگال استفاده می شود.

فولاد ضد زنگ: این فولاد در برابر مواد اسیدی، قلیایی و مواد خورنده در شرایط آب و هوایی مرطوب مقاومت بالایی دارد و دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شود. وجود عناصری مانند مولیبدن، نیکل و کروم از خوردگی این فولاد در محیط های خورنده جلوگیری می کند.

برخی از فولادهای زنگ نزن را فولادهای نسوز می نامند زیرا وجود کروم استحکام و خواص مکانیکی خود را در دماهای بالا حفظ می کند و در ساخت دیگ ها و بخاری ها استفاده می شود.
فولادهای سازه ای: این فولادها فولادهای معمولی با درجه کیفی 2، 1 و 3 هستند و در صنعت ساختمان، سازه های فولادی، جرثقیل ها، نرده ها و توری ها کاربرد دارند.
فولاد فنر: مقاومت سایشی و لرزش بالایی دارد و به دلیل داشتن سیلیکون بالا خاصیت ارتجاعی دارد. از این فولاد برای ساخت فنرهای استوانه ای، مسطح و مخروطی استفاده می شود.

فولاد تهران

فولاد تهران

طبقه بندی فولاد

طبقه بندی محصولات فولادی به 4 گروه تقسیم می شود اما در اینجا به برخی از آنها می پردازیم. محصولات فلزی را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

ریخته گری یا آهنگری. اما تفاوت فولاد ماشینکاری شده با فولاد ریختگی چیست؟ محصولات فرآوری شده برخلاف چدن که دارای محتوای کربن بین 2.1 تا 4 درصد است، فولاد فرفورژه آلیاژی از آهن با محتوای کربن بسیار کم کمتر از 0.08 درصد است.

در فرآوری فولاد، یک میله با یکی از فرآیندهای شکل دهی مانند کشش، نورد و آهنگری به محصولی با شکل خاصی تبدیل می شود. محصولات ریخته گری فلز مذاب در قالب ریخته می شود تا محصول ریخته گری ساخته شود. پس از سرد شدن، فلز از قالب خارج شده و عملیات نهایی مانند پولیش برای به دست آوردن محصول نهایی انجام می شود.

نوع محصول مورد استفاده محصولات فرآوری شده را می توان به سه گروه مسطح، دایره ای و اشکال دیگر تقسیم کرد. انواع محصولات قرص عبارتند از: صفحه ضخامت صفحه بر اساس استانداردهای ASTM بیشتر یا مساوی 5 میلی متر است.

عرض صفحه بیش از 250 میلی متر است. از صفحات برای ساخت پیکان، بدنه و سایر محصولات استفاده می شود. ورق ورق یا ورق محصولی با ضخامت بین 0.2 تا 5 میلی متر است. از ورق هایی با عرض بیش از 600 میلی متر برای تولید انواع محصولات مانند بدنه استفاده می شود.

با توجه به فرآیند تولید، صفحات به دو دسته گرم و سرد تقسیم می شوند. صفحه داغ گروهی از صفحات است که با نورد گرم در دمای بالا ساخته می شوند، در حالی که صفحه سرد یا صفحه روغن توسط فرآیند نورد سرد که در دمای اتاق انجام می شود، تولید می شود. بند بند همان ورق است با این تفاوت که عرض آن کمتر از 600 میلی متر است.

یکی از کاربردهای رایج کمربندها بسته بندی است. شکست فویل ها محصولات فلزی بسیار نازکی هستند. ضخامت فویل کمتر از 0.2 میلی متر است. عرض آنها کمتر از 300 میلی متر است. از فویل در صنعت بسته بندی استفاده می شود. محصولات لوله محصولات گرد به دو دسته جامد و توخالی، محصولات گرد جامد تقسیم می شوند.

سیستم های شماره گذاری فولاد برای سایر آلیاژهای فولادی در سیستم شماره گذاری فولاد طبق استاندارد SAE-AISI، رقم اول حرف در سایر آلیاژهای فولادی به صورت زیر در نظر گرفته می شود:

فولاد نیکل: 2
فولاد نیکل کروم: 3
فولاد مولیبدن: 4
فولاد کروم: 5
فولاد کروم وانادیوم: 6
فولاد کروم تنگستن: 7
فولاد نیکل-کروم-مولیبدن: 8
فولاد منگنز سیلیکونی و سایر گریدهای SAE: شماره 9

عدد دوم در این ترکیب چهار رقمی غلظت عنصر اصلی را در واحدهای 1% نشان می دهد، به عنوان مثال، 1 برابر با 1٪ است. دو رقم آخر این ترکیب 4 رقمی نشان دهنده غلظت کربن 0.01٪ است. به عنوان مثال، SAE 4140 یک آلیاژ فولاد مولیبدن حاوی 1٪ مولیبدن و 0.4٪ کربن را نشان می دهد.

انوع مختلف فولاد

فولاد و محصولات جانبی فولاد را می توان بر اساس AISI به 5 گروه مختلف تقسیم کرد. طبقه بندی درجه فولاد شامل فولاد کربن، فولاد آلیاژی، فولاد ضد زنگ و فولاد ابزار است. انواع مختلف فولاد با خواص متفاوت وجود دارد. این خواص می تواند فیزیکی، شیمیایی و محیطی باشد. یکی از مهمترین خواص چگالی فولاد نرم است. به عنوان مثال، خواص ویژه فولادهای ابزار، کاربردهای متفاوتی به آنها می دهد.

تمام فولاد از آهن و کربن تشکیل شده است. آنچه عملکرد هر گرید را تعیین می کند، میزان کربن و سایر آلیاژها است. فولادها و فلزات را می توان با عوامل مختلفی طبقه بندی کرد. از نظر ترکیب، فولاد و فلز، از نظر روش تولید، روش پوشش، شکل، فرآیند لایه دی اکسید، ریزساختار، استحکام فیزیکی، عملیات حرارتی ترکیب: محدوده کربن، آلیاژ، فولاد ضد زنگ.

روش تولید: ریخته گری پیوسته، کوره الکتریکی و غیره روش های پوشش مورد استفاده: نورد سرد، نورد گرم، خرد کردن (سرد و غیره) و غیره شکل یا شکل: میله، شمش، لوله، ورق، صفحه، ساختار و غیره اکسیداسیون فرآیند حذف اکسیژن از فرآیند تولید فولاد ریزساختار: فریت، پرلیت، مارتنزیت و غیره. استحکام فیزیکی مطابق با استانداردها (ASTM). عملیات حرارتی: فولادها و فلزات آنیل شده، سخت شده و غیره.

کیفیت نامگذاری شده: کیفیت تجاری، کیفیت کشش، کیفیت مخزن تحت فشار و غیره. فولادهای کربن بالا فولاد کم کربن (فولاد سبک) معمولاً حاوی 0.04٪ تا 0.30٪ کربن است. این فولاد بزرگترین کلاس فولادهای کربنی است. این دسته اشکال مختلفی را در بر می گیرد. فولاد و فلزات از اسلب تا آهن ساختمانی. بسته به ویژگی های مورد نظر می توان عناصر اضافی را اضافه یا اضافه کرد.

به عنوان مثال: در کیفیت DQ محتوای کربن پایین نگه داشته می شود و آلومینیوم اضافه می شود. برای فولاد ساختاری، محتوای کربن بیشتر است و محتوای منگنز اضافه می شود. به طور معمول کربن 0.31٪ تا 0.60٪ و منگنز 60.0٪ تا 1.65٪ است. این محصول از فولاد نرم قوی تر است و شکل دهی، جوش و برش آن دشوارتر است.

‫5/5