شیرآلات-صنعتی-با-کیفیت


انواع شیرآلات صنعتی ، مشخصات و کاربرد آنها

شیرآلات صنعتی تقریباً در هر موقعیتی که شامل جریان مایع یا گاز باشد استفاده می شود. یک سوپاپ جریان آب را از طریق سینک آشپزخانه شما کنترل می کند. یک شیر متفاوت گاز پروپان را به مشعل های اجاق گاز می آورد. در خارج از خانه، شیرهای صنعتی برای تحمل فشار بالا، چه از مایع یا گاز، ساخته شده اند و تا سال ها استفاده در محیط های سخت دوام می آورند. اکثر تاسیسات، از آب گرفته تا نفت و گاز، بدون دریچه های سنگین و با استحکام صنعتی نمی توانند کار کنند.

از آنجایی که بسیاری از اجزای شیرآلات صنعتی ریخته‌گری می‌شوند، کارخانه‌های ریخته‌گری و ماشین‌آلات مانند گروه عقاب اغلب قطعات مورد نیاز تولیدکنندگان شیر را برای مونتاژ محصولات نهایی تامین می‌کنند. انواع شیرهای زیر متداول ترین شیرآلات صنعتی را برای کاربردهای صنعتی به شما معرفی میکنیم

دریچه های دروازه

شیر دروازه ای از کانالی تشکیل شده است که می توان آن را با بالا و پایین بردن یک دروازه فلزی باز یا بسته کرد. هنگامی که بالا می رود، دروازه کانال را پاک می کند و اجازه جریان می دهد. هنگام پایین آمدن، دروازه کانال را مسدود می کند.

اغلب دریچه‌های ایزوله یا روشن/خاموش در نظر گرفته می‌شوند، شیرهای دروازه برای دهه‌ها وجود داشته‌اند. سادگی آنها به آنها اجازه می دهد تا با هزینه نسبتا کم و با قطعات کمتر نسبت به سایر انواع شیر تولید شوند. با این حال، طراحی آنها کنترل دقیق آنها را دشوار می کند. شیرهای دروازه ای بیشتر در صنعت آب رایج هستند.

شیرآلات پروانه ای

شیر پروانه ای شامل یک کانال و یک پارو است که از طریق محور مرکزی آن به کانال متصل می شود. پارو که اغلب به شکل دیسک است، می تواند بچرخد تا کانال را مسدود یا باز کند.شیرهای پروانه ای نوع دیگری از شیرهای جداسازی هستند. در حالی که آنها کنترل کمی از نظر سرعت جریان ارائه می دهند، اجازه می دهند حجم زیادی از مواد از طریق کانال جریان یابد.

از آنجایی که پارو می تواند به موازات جریان قرار گیرد، هنگام باز شدن به سختی جریان را مسدود می کنند. کنترل شیرهای پروانه ای از طریق محرک های راه دور آسان تر از شیرهای دروازه ای است، اما آنها اغلب به کاربردهای با حجم زیاد محدود می شوند.

شیرآلات توپی

یک شیر توپی از یک محفظه سوپاپ، که اغلب یک ریخته گری فلزی است، و یک توپ سوراخ تشکیل شده است. فعال کردن سوپاپ، توپ را به چرخش در می آورد و جریان را افزایش می دهد زیرا سوراخ در راستای کانال قرار می گیرد.

پیشرفت‌های جدید در شیرهای توپی، مانند شیرهای توپی تقسیم‌بندی شده، امکان کنترل بیشتر بر نرخ جریان را فراهم می‌کند. در نتیجه، شیرهای توپی مدرن مزایای بسیاری دارند: می توان آنها را به صورت دستی یا الکترونیکی به طور دقیق کنترل کرد و همچنین حجم بالاتری نسبت به شیرهای گلوبی امکان پذیر می کند.

شیر توپی در اصل یک شیر پلاگین با پلاگین کروی و یک سوراخ گرد است. مواد از ساخت و ساز دریچه توپ به گونه ای توسعه یافته است که شیر توپی در حال تبدیل شدن به بیشترین میزان است دریچه محبوب برای اکثر برنامه های کاربردی فرآیند.

شیر یک شیر یک چهارم چرخشی است. دو گزینه اصلی برای طراحی شیر توپی وجود دارد • طراحی توپ شناور – این گزینه کم هزینه برای وظایف کمتر است • طراحی توپ Trunnion – این یک گزینه پرهزینه تر برای وظایف بالاتر است شیر توپی را می توان به صورت تمام سوراخ ارائه کرد که در آن قطر داخلی شیر می باشد

با قطر داخلی لوله یکسان است. در این طرح عبور اسکراپر برای تمیز کردن لوله ها می باشد امکان پذیر (طراحی pigable). آنها همچنین می توانند در طراحی با سوراخ کاهش یافته ارائه شوند که امکان بدنه کوچکتر را فراهم می کند اما همچنان با افت هد نسبتاً کم در مقایسه با سایر گزینه‌های شیر مانند.

سوراخ اسمی 25 میلی متر شیر دارای سوراخ 20 میلی متری کاهش یافته است. شیرهای توپی را می توان با طراحی چند پورت برای جریان تولید کرد انحراف (سه یا چهار راه) دریچه های توپ را می توان به عنوان “ورودی بالا” طراحی کرد، زمانی که تمام قسمت های داخلی با برداشتن قسمت بالایی قابل دسترسی باشد

فلنج و امکان تعویض بدون جدا کردن شیر از لوله را می دهد. روش دیگر این است که از یک بدنه سه تکه بر اساس یک قطعه مرکزی که بین دو قطعه اتصال شیر قرار گرفته است استفاده کنید

دریچه های گلوب

یک شیر گلوب با یک کانال S شکل و یک عضو شیر افقی که برای کنترل جریان سیال یا گاز بالا و پایین می‌شود مشخص می‌شود.
شیرهای گلوب به عنوان شیرهای کنترلی طراحی شده اند و می توانند جریان را با دقت بیشتری نسبت به سایر انواع شیر تعدیل کنند.نه تنها طراحی سوپاپ کره ای از کنترل پشتیبانی می کند، بلکه بسیاری از بدنه های سوپاپ اجازه تعویض قطعات داخلی را می دهند، بنابراین دهانه وسط بسته به نیاز کاربر می تواند بزرگتر یا کوچکتر باشد.

با این حال، شیرهای گلوب جریان را بیشتر از سایر شیرها محدود می کنند. شیرهای توپی می توانند 30 تا 40 درصد دبی بالاتری ارائه دهند.

 تولید شیرآلات صنعتی

انواع شیرآلات صنعتی ، مشخصات و کاربرد آنها ، مهم نیست که چه نوع شیری تولید می شود، فرآیند تولید چندین مرحله را طی می کند. بسیاری از اجزای شیر را می توان ریخته گری کرد که در نتیجه بدنه و قطعات داخلی شیر بادوام ایجاد می شود. به منظور تکمیل بدنه شیرها، رزوه ها باید در هر قسمتی که به سایر قطعات شیر ​​وصل می شود یا به لوله های بالادست و پایین دست ماشین کاری شوند.
اجزای داخلی را می توان با استفاده از روش های مختلفی تولید کرد. توپ یک شیر توپی اغلب باید ماشین کاری شود تا صاف ترین و دقیق ترین سطح کروی ممکن تولید شود.
بسته به سطح و تلورانس های مورد نیاز، می توان از انواع روش های ریخته گری فلز برای تولید اجزای شیر استفاده کرد.

Eagle Alloy محفظه های شیر، کلاه و سایر قطعات را از طریق ریخته گری قالب پوسته تولید می کند. Eagle Precisionقطعات اضافی را از طریق ریخته گری سرمایه گذاری می کند. هنوز فرآیندهای فلزکاری بیشتری توسط آلومینیوم Eagle، مانند ریخته گری قالب دائمی و ریخته گری شن و ماسه سبز، برای تولید اجزای سیستم شیر برای کاربردهای مختلف استفاده می شود.

کاربردهای متفاوت شیرآلات صنعتی

انواع تکنیک های ماشین کپسوله سازی در صنایع غذایی و دارویی استفاده می شود. این تکنیک ها شامل خشک کردن اسپری، سرمایش و خنک سازی اسپری، کواسرویاسیون، پوشش بستر سیال، به دام افتادن لیپوزوم، جداسازی سوسپانسیون چرخشی، اکستروژن و کمپلکس شدن انکلوژن است.

کپسولاسیون برای محافظت از مواد، تبدیل اجزای مایع به ذرات جامد و فراهم کردن وسیله ای برای آزادسازی کنترل شده استفاده می شود. تحقیقات برای بهبود روش های مورد استفاده و یافتن کاربردهای جدید ادامه دارد.

روند تولید قرص، چرخه دستگاه قرص سازی با وجود اینکه تکنولوژی و ماشین آلات پیشرفته اختراع شده و تحقیق و توسعه در سراسر جهان برای ماشین آلات دارویی جدید ادامه دارد، یکسان باقی می ماند. تهیه انواع قرص و کپسول از فشرده سازی پودر یا گرانول یکی از قدیمی ترین روش هاست.

با فراگیر شدن صنعتی شدن، فرآیند قرص سازی برای طیف وسیع تری از محصولات از صابون گرفته تا قرص های قنادی و دارویی اعمال شده است. به ویژه در داروسازی، قرص‌ها ساختار ضد ضربه و عدم وجود مواد اضافی در دوز مصرفی: مانند ژلاتین مورد استفاده در ساخت کپسول‌ها: آن را به یک انتخاب ایده‌آل تبدیل کرده است.

اشکال و اشکال مختلفی از قرص ها وجود دارد که در آنها رایج ترین قرص های فشرده فشرده، قرص ها و کپسول های ژلاتین پر شده است. اختراع حاضر با دستگاه‌های قرص‌سازی و کپسوله‌سازی، یک قرص کپسول مانند چند مشخصه، دولایه، متشکل از ترکیبی از یک یا چند ماده کمکی، یک یا چند ماده فعال و در یک تجسم، اولین و دومین عامل رنگ‌دهنده متفاوت که در امتداد فشرده شده است، ارائه می‌کند.

جهت طولی یا محوری به شکل یک کپسول دو رنگ. اختراع حاضر همچنین پوشش این قرص چند رنگ فشرده را با یک پوشش شفاف فراهم می کند تا دارویی جامد با ظاهر کپسول ارائه شود. در زیر لیستی از تامین کنندگان متخصص در ارائه خدمات مربوط به تبلت و کپسولاسیون آمده است:

دستی و کنترل دریچه پیچی

دریچه‌های پینچ دستی و کنترلی امکان جریان آزاد محصول، حداقل مقاومت اصطکاکی و هزینه‌های نگهداری و عملیاتی کم را فراهم می‌کنند. شیرهای پینچ دستی و کنترلی همچنین به کاهش قطعات در تماس با محیط کمک می کند، آستین تنها جزء در تماس با جریان محصول است.

علاوه بر این، شیر پینچ دستی و کنترلی باعث ایجاد تغییر شکل آستین در طول فرآیند بسته شدن می شود و باعث می شود هر گونه لایه لایه داخل آستین از بین برود. این بدان معنی است که شیر دستی و کنترلی Pinch Valve عملاً یک راه حل شیر بدون انسداد است. علاوه بر این، ذرات جامد بزرگتر نیز توسط آستین بسته می شوند، که به ویژه در برابر سایش و خوردگی مقاوم است، بنابراین بدون نشتی بسته می شود.

شیرهای پینچ با هوا

دریچه پینچ با هوا به جریان آزاد محصول، حداقل مقاومت اصطکاکی، 100% بدون نشتی، بدون انسداد و وزن خالص کم اجازه می دهد. دریچه پینچ با هوا یک طراحی پوشش مسطح و بیضوی از همه انواع فلنجی است که حداقل مصرف هوای فشرده را تضمین می کند.

این منجر به صرفه جویی در انرژی می شود و یک الگوی تاشوی مشخص و لبه دار به آستین شیر پینچ با هوا را تضمین می کند. این الگوی خاص و لبه دار در شیرهای پینچ با عملکرد هوا، آب بندی کامل جریان محصول را تضمین می کند.

حتی مواد جامد بزرگ توسط آستین در شیرهای پینچ هوا محصور می شوند و بنابراین محکم مهر و موم می شوند.

‫5/5 ‫(1 نظر)