حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

حمایت های مالی از بازار مسکن چین و رشد قیمت سنگ آهن

حمایت های مالی از بازار مسکن چین و رشد قیمت سنگ آهن

قیمت سنگ آهن روز گذشته به دلیل اقدامات چین در حمایت بیشتر از شرکت های ساختمانی افزایش یافت.  چین به شرکت های ساختمانی فهرست‌شده در بورس اوراق بهادار هنگ‌کنگ و بورس‌های چین اجازه داده تا سهام بیشتری را برای به دست آوردن دارایی‌های مستغلات، پر کردن سرمایه در گردش، یا بازپرداخت بدهی‌ها بفروشند و چنین ممنوعیت هایی برای تامین مالی مجدد را لغو کرده است.

شیرآلات صنعتی تهران

به گزارش فولاد ایران،  این جدیدترین اقدامات چین برای تقویت بخش مسکن بوده که میزان قابل توجهی از تقاضای فولاد چین را به خود اختصاص می دهد. چنین اقداماتی در کنار سایر حمایت های اخیر بانکی محیط مناسبی برای تامین مالی شرکت های ساختمانی فراهم نموده است.


آخرین متوسط قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد متال بولتن روز گذشته 2.8 درصد رشد داشته به 101.6 دلار هر تن سی اف آر چین رسید. در بورس دالیان نیز قرارداد سنگ آهن ژانویه 2.3 درصد بالا رفته 107.45 دلار هر تن ثبت شد. ماه جاری رشد قیمت 25 درصدی در قراردادهای سنگ آهن بورس دالیان مشاهده شده است.


در مجموع نباید فراموش کرد داستان محدودیت های کرونایی چین نیز ادامه دارد باید دید این اقدامات حمایتی موفق می شوند اثرات منفی گسترش مجدد کووید در چین را کمرنگ کنند یا همچون گذشته فقط تاثیرات مثبت موقتی بر بازار خواهند داشت.


تظاهرات علیه سیاست‌ کووید صفر در آخر هفته گذشته در چندین شهر چین برگزار شد و تحلیلگران می‌گویند که این تظاهرات بزرگ‌ترین تظاهرات از سال 1989 تاکنون بوده است.

فولاد mo40 تهران


از طرف دیگر سوالی که برای بازار پیش می آید این است که آیا تلاش برای تحریک بخش ساخت و ساز و مسکن و زیرساخت ها جهت افزایش تقاضای فولاد کافی خواهد بود یا اینکه کندی رشد اقتصاد جهانی و افزایش آمار کرونا تقاضای بخش های تولیدی را کاهش می دهد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

اخبار و مقالات آموزشی

دکتر

فولاد

doctorfolad.com

با ما تماس بگیرید