حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

افزایش ٢درصدی و ۵درصدی واردات فولادی‌‌‌ها در ٨ماهه امسال

افزایش ٢درصدی و ۵درصدی واردات فولادی‌‌‌ها در ٨ماهه امسال

 افزایش ٢درصدی و ۵درصدی واردات فولادی‌‌‌ها در ٨ماهه امسال

آمار واردات زنجیره فولاد از شمش فولاد تا انواع مقاطع، محصولات فولادی و آهن اسفنجی نشان می‌دهد که علاوه بر صفر شدن واردات آهن اسفنجی و اسلب به کشور، در هشت‌ماهه امسال میزان واردات مقاطع طویل ۲درصد و واردات مقاطع تخت و محصولات فولادی حریم ۵‌درصد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ بیشتر شده است.

شیرآلات صنعتی تهران
افزایش ٢درصدی و ۵درصدی واردات فولادی‌‌‌ها در ٨ماهه امسال

به گزارش «ایسنا»، براساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد، از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، میزان واردات مجموع مقاطع طویل ۲درصد، محصولات فولادی و مجموع مقاطع تخت هریک ۵‌درصد نسبت به میزان واردات آن در مجموع هشت‌ماهه ١۴٠٠ بیشتر شده و میزان واردات شمش فولاد تغییری نکرده است.

واردات شمش فولاد به کشور هم مدت‌‌‌هاست صفر شده و کشور نیازی به واردات شمش فولاد نداشته است.

بیشترین میزان واردات فولادی در مدت مذکور سال‌جاری مختص محصولات فولادی معادل ۵۵٨‌هزار تن است که نسبت به میزان واردات آن در مدت مشابه سال گذشته معادل ۵٣٣‌هزار تن، ۵‌درصد بیشتر شده است.

این درحالی است که میزان واردات آن تا نیمه نخست امسال کمتر از ۶ماه اول سال ١۴٠٠ بود.  میزان واردات مقاطع تخت فولادی نیز در هشت‌ماه ابتدایی سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵‌درصد بیشتر شده و از ۴٧۴‌هزار تن در مجموع واردات طی هشت‌ماهه ۱۴۰۰ به ۴٩٨‌هزار تن در مدت مشابه امسال رسیده است.

مجموع مقاطع طویل فولادی واردشده طی فروردین تا آذر ١۴٠١ نسبت به همین مدت در سال گذشته تنها ۲‌درصد بیشتر شده و از ۵٩‌هزار تن به ۶٠‌هزار تن رسیده است.

فولاد mo40 تهران
فولاد mo40 تهران

طبق آمار، در واردات شمش فولادی، طبق روال، همچنان میزان واردات اسلب صفر ثبت شده؛ اما ۴هزار تن بیلت‌‌‌وبلوم وارد کشور شده که بیش از میزان واردات آن در هشت‌ماهه ١۴٠٠ (۲هزار تن) است. در نهایت نیز همچنان طی روال سال‌های اخیر، واردات آهن اسفنجی به کشور صفر است.
[/av_textblock]

‫0/5 ‫(0 نظر)