فولاد آلیاژی + قیمت + کاربرد و مشخصات دکتر فولاد

برای خرید و مشاوره خرید انواع فولاد آلیاژی می توانید با مشاوران دکتر فولاد تماس بگیرید و با قیمت مناسب و کیفیت عالی فولاد آلیاژی خود را در سراسر کشور تهیه نمایید.

۰۲۱۶۶۶۷۲۵۷۷ – ۰۲۱۶۶۶۷۲۶۷۷ : تماس

فولاد-آلیاژی-قیمت-جدید

فولاد آلیاژی چیست ؟

فولاد آلیاژی از آهن است که معمولاً چند دهم درصد کربن دارد تا استحکام و مقاومت در برابر شکست را در مقایسه با سایر اشکال آهن بهبود بخشد. بسیاری از عناصر دیگر ممکن است وجود داشته باشند یا اضافه شوند. فولادهای ضد زنگ که در برابر خوردگی و اکسیداسیون مقاوم هستند، معمولاً به 11 درصد کروم اضافی نیاز دارند.

فولاد، آلیاژ آهن و کربن که در آن محتوای کربن تا 2 درصد متغیر است (با محتوای کربن بالاتر، ماده به عنوان چدن تعریف می شود). تا حد زیادی پرمصرف ترین ماده برای ساخت زیرساخت ها و صنایع جهان است که برای ساخت همه چیز از سوزن خیاطی گرفته تا تانکرهای نفت استفاده می شود. علاوه بر این، ابزار مورد نیاز برای ساخت و ساخت چنین محصولاتی نیز از فولاد ساخته شده است.

به عنوان نشانه ای از اهمیت نسبی این ماده، در سال 2013، تولید فولاد خام جهان حدود 1.6 میلیارد تن بود، در حالی که تولید مهم ترین فلز مهندسی بعدی، آلومینیوم، حدود 47 میلیون تن بود.

(برای لیستی از تولید فولاد به تفکیک کشورها، در زیر تولید فولاد جهانی را ببینید.) دلایل اصلی محبوبیت فولاد، هزینه نسبتا پایین ساخت، شکل‌دهی و فرآوری آن، فراوانی دو ماده اولیه آن (سنگ آهن و قراضه)، و دامنه بی نظیر خواص مکانیکی آن.

خواص فولاد ؟

عنصر اصلی فولاد آهن است، فلزی که در حالت خالص آن سخت تر از مس نیست. با حذف موارد بسیار شدید، آهن در حالت جامد خود، مانند سایر فلزات، چند کریستالی است – یعنی از بلورهای زیادی تشکیل شده است که در مرزهای خود به یکدیگر می پیوندند. کریستال آرایش منظمی از اتم‌ها است

که به بهترین شکل می‌توان آن‌ها را به صورت کره‌هایی که یکدیگر را لمس می‌کنند، نشان داد. آنها در صفحاتی که شبکه نامیده می شوند، مرتب می شوند که به روش های خاصی در یکدیگر نفوذ می کنند. برای آهن، آرایش شبکه را می توان با یک مکعب واحد با هشت اتم آهن در گوشه های آن به بهترین شکل مشاهده کرد. برای منحصر به فرد بودن فولاد، آلوتروپی بودن آهن مهم است، یعنی وجود آن به دو شکل کریستالی.

در آرایش مکعبی (bcc) متمرکز بر بدن، یک اتم آهن اضافی در مرکز هر مکعب وجود دارد. در آرایش مکعبی وجهی (fcc)، یک اتم آهن اضافی در مرکز هر یک از شش وجه مکعب واحد وجود دارد. قابل توجه است که اضلاع مکعب رو به مرکز، یا فواصل بین شبکه های همسایه در آرایش fcc، حدود 25 درصد بزرگتر از آرایش bcc است.

این بدان معنی است که فضای بیشتری در fcc نسبت به ساختار bcc برای نگه داشتن اتم های خارجی (یعنی آلیاژی) در محلول جامد وجود دارد.

آلوتروپی bcc آهن زیر 912 درجه سانتیگراد (1674 درجه فارنهایت) و از 1394 درجه سانتیگراد (2541 درجه فارنهایت) تا نقطه ذوب آن 1538 درجه سانتیگراد (2800 درجه فارنهایت) است. آهن در تشکیل bcc که به آن فریت می گویند، در محدوده دمایی پایین تر، آهن آلفا و در ناحیه دمای بالاتر آهن دلتا نامیده می شود.

آهن بین 912 تا 1394 درجه سانتیگراد به ترتیب fcc خود است که آستنیت یا آهن گاما نامیده می شود. رفتار آلوتروپیک آهن به استثنای اندک در فولاد حفظ می شود، حتی زمانی که آلیاژ حاوی مقادیر قابل توجهی از عناصر دیگر باشد.

اصطلاح آهن بتا نیز وجود دارد که به خواص مکانیکی اشاره نمی کند، بلکه به ویژگی های مغناطیسی قوی آهن اشاره دارد. زیر 770 درجه سانتیگراد (1420 درجه فارنهایت)، آهن فرومغناطیسی است. دمایی که بالاتر از آن این خاصیت را از دست می دهد اغلب نقطه کوری نامیده می شود.

فولاد کربن

فولاد کربنی کسل کننده، مات مانند به نظر می رسد و در برابر خوردگی آسیب پذیر است. به طور کلی، سه زیرگروه برای این یکی وجود دارد: فولاد کم، متوسط و پرکربن، با کم حاوی حدود 0.30 درصد کربن، متوسط 0.60 درصد و بالا 1.5 درصد. نام خود در واقع از این واقعیت ناشی می شود که آنها حاوی مقدار بسیار کمی از سایر عناصر آلیاژی هستند.

آنها فوق العاده قوی هستند، به همین دلیل است که اغلب برای ساختن چیزهایی مانند چاقو، سیم های پرتنش، قطعات خودرو و سایر موارد مشابه استفاده می شود.

واقعیت: فولادهای کربنی حدود 90 درصد از کل تولید فولاد را تشکیل می دهند.

فولاد C45/AISI 1045 یک فولاد کربن متوسط است که برای قطعاتی مانند چرخ دنده ها، پیچ و مهره ها، محورها و شفت های همه منظوره، کلیدها و ناودانی ها مناسب است.

فولاد-آلیاژی-دکتر-فولاد

فولاد آلیاژی ؟

بعد فولاد آلیاژی است که مخلوطی از چندین فلز مختلف مانند نیکل، مس و آلومینیوم است. اینها بیشتر در سمت ارزان‌تر هستند، در برابر خوردگی مقاوم‌تر هستند و برای برخی از قطعات خودرو، خطوط لوله، بدنه کشتی‌ها و پروژه‌های مکانیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای این یکی، قدرت بستگی به غلظت عناصری دارد که در آن وجود دارد.

فولاد ابزار

فولاد ابزار به سختی و مقاوم بودن در برابر حرارت و خراش معروف است. این نام از این واقعیت گرفته شده است که آنها معمولاً برای ساخت ابزارهای فلزی مانند چکش استفاده می شوند. برای اینها، آنها از چیزهایی مانند کبالت، مولیبدن و تنگستن ساخته شده‌اند و این دلیل اساسی است که چرا فولاد ابزار دارای چنین ویژگی‌های دوام و مقاومت حرارتی پیشرفته‌ای است.

فولاد ضد زنگ

آخرین اما نه کم اهمیت ترین، فولادهای ضد زنگ احتمالاً شناخته شده ترین نوع موجود در بازار هستند. این نوع براق است و عموماً حدود 10 تا 20 درصد کروم دارد که عنصر آلیاژی اصلی آنهاست. با این ترکیب، به فولاد اجازه می دهد تا در برابر خوردگی مقاوم باشد و به راحتی به اشکال مختلف قالب گیری شود. به دلیل دستکاری آسان، انعطاف پذیری و کیفیت، فولاد ضد زنگ را می توان در تجهیزات جراحی، کاربردهای خانگی، ظروف نقره و حتی به عنوان روکش بیرونی ساختمان های تجاری/صنعتی استفاده کرد.

واقعیت: بیش از 100 درجه فولاد ضد زنگ وجود دارد که آن را به یک ماده فوق العاده همه کاره و قابل تنظیم تبدیل می کند.

انواع فولاد ضد زنگ

کاربردهای آشپزخانه، پزشکی و خودرو متداول است، اما فولاد ضد زنگ برای مصارف دیگر نیز بسیار ارزشمند است. این به چهار زیرمجموعه گروه بندی می شود که هر کدام هدف متفاوتی را دنبال می کنند.

آلیاژهای مارتنزیتی:

چقرمگی مشخصه آلیاژهای مارتنزیتی است، اما آنها مستعد خوردگی هستند. آنها توسط یک فرآیند خنک کننده سریع تشکیل می شوند که آنها را برای عملیات حرارتی ایده آل می کند و در ابزار پزشکی، کارد و چنگال و انبردست یافت می شوند.
آلیاژهای فریتی: اینها فولادهای ارزان قیمت با مقادیر کم کربن و نیکل هستند. کاربردهای خودرو به دلیل استحکام و درخشندگی ناشی از کروم، مقصد نهایی متداول آلیاژهای فریتی هستند.

آلیاژهای آستنیتی:

آلیاژهای آستنیتی دارای محتوای کروم و نیکل بالاتری هستند که مقاومت آنها در برابر خوردگی را بهبود می بخشد و باعث غیر مغناطیسی شدن آنها می شود. آنها در لوازم آشپزخانه تجاری وجود دارند و محبوب هستند زیرا بادوام هستند و تمیز کردن آنها آسان است.

آلیاژهای دوبلکس:

ترکیبی از آلیاژهای آستنیتی و فریتی منجر به یک آلیاژ دوبلکس می شود که خواص هر دو را به ارث می برد در حالی که استحکام را دو برابر می کند. آنها همچنین به دلیل محتوای نسبتاً بالای کروم خود انعطاف پذیر و مقاوم در برابر خوردگی هستند.

انواع فولاد ضد زنگ، هنگامی که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند، به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و استحکام آنها مورد توجه قرار می گیرند. آنها برای انواع کاربردهای ساختمانی و همچنین عملکردهای ذخیره سازی مواد ساختمانی خطرناک مناسب هستند.

فولاد آلیاژی

به عنوان یک گروه بندی شامل طیف متنوعی از آلیاژها با طیف متفاوتی از خواص است. کانتینرهای حمل و نقل از یک آلیاژ پیچیده استفاده می کنند که چندین عنصر را برای تولید محصولی بادوام و بادوام ترکیب می کند. سیلیکون اغلب به عنوان جزئی از فولاد در نظر گرفته نمی شود، اما خواص مغناطیسی آن، آن را به یک جزء عالی برای اکثر ماشین آلات بزرگ تبدیل می کند. آلومینیوم همه کاره است و در مصالح ساختمانی انقلابی استفاده می شود که هم سبک و هم بسیار بادوام هستند.

برخی از عناصری که با آهن و کربن ترکیب می‌شوند و آلیاژ تولید می‌کنند در فولادهای ابزار نیز یافت می‌شوند – برای مثال کبالت، تنگستن و مولیبدن، فلزات فوق‌العاده سختی هستند که به دلیل مقاومت در برابر ضربه و توانایی‌های برش مورد نظر هستند.

انواع فولاد آلیاژی

پتانسیل متنوع فولاد آلیاژی امکان سفارشی سازی شدید برای کاربردهای خاص را فراهم می کند. با این حال، از آنجایی که عناصر ثانویه درگیر همیشه به راحتی به دست نمی آیند، مانند کربن یا کروم، آلیاژهای خاص قیمت بالایی دارند.

برخی از رایج ترین آلیاژها عبارتند از:

آلومینیوم: فولاد سبک وزن و مقاوم در برابر حرارت که انعطاف پذیر است و کار با آن آسان است و اغلب در سیستم های اگزوز داغ و ژنراتورهای برق استفاده می شود.
مس: فولاد مقاوم در برابر خوردگی که گرما را بسیار کارآمد هدایت می کند و آن را به گزینه ای عالی برای سیم کشی برق و مبدل های حرارتی صنعتی تبدیل می کند.
منگنز: فولاد مقاوم در برابر ضربه که بسیار سخت است. می توان آن را در کابینت های ضد گلوله، صفحات ضد مته و گاوصندوق های با استحکام بالا یافت.
مولیبدن: فولاد قابل جوش و مقاوم در برابر خوردگی که تحت فشار بالا عمل می کند و آن را برای ساخت و سازهای زیر آب یا خطوط لوله نفت و گاز مناسب می کند.
سیلیکون: فولاد نرم که چکش خوار و بسیار مغناطیسی است و آهنرباهای دائمی قوی ایجاد می کند که در ترانسفورماتورهای الکتریکی استفاده می شود.
وانادیوم: فولاد ضربه‌ای بالا که ضربه‌گیر و مقاوم در برابر لرزش است و اغلب در قطعات خودرو مانند فنرها و شوک‌ها یافت می‌شود.

تطبیق پذیری کامل آنها باعث می شود که آلیاژها در بسیاری از پروژه های ساختمانی یک اتفاق رایج باشند. انواع مس و آلیاژ آلومینیوم به دلیل وزن کم و خواص حرارتی بسیار محبوب هستند.

سوالات متداول فولاد آلیاژی

فولاد مهمترین ماده مهندسی و ساختمانی جهان است. در هر جنبه ای از زندگی ما استفاده می شود. در اتومبیل ها و محصولات ساختمانی، یخچال و ماشین لباسشویی، کشتی های باری و چاقوی جراحی. می توان آن را بارها و بارها بدون از دست دادن دارایی بازیافت کرد.

     فولاد کربن
     فولاد ضد زنگ
     فولاد
     فولاد ابزار

چهار نوع فولاد آلیاژی
فولاد ترکیبی از دو عنصر آهن و کربن است. فولادها به چهار نوع شکسته می شوند و سپس در آن انواع فولاد به گریدها تقسیم می شود. چهار نوع اصلی فولاد وجود دارد، فولادهای کربنی، فولادهای آلیاژی، فولادهای ضد زنگ، فولادهای ابزار.

فولاد، آلیاژ آهن و کربن که در آن محتوای کربن تا 2 درصد متغیر است (با محتوای کربن بالاتر، ماده به عنوان چدن تعریف می شود). تا حد زیادی پرمصرف ترین ماده برای ساخت زیرساخت ها و صنایع جهان است که برای ساخت همه چیز از سوزن خیاطی گرفته تا تانکرهای نفت استفاده می شود.

‫5/5