فولاد MO 40

کاربرد و قیمت فولاد MO40 دکتر فولاد

فولاد MO40 چیست؟

فولاد MO40 یک فولاد آلیاژی قابل عملیات حرارتی است و وجود دو عنصر کروم و مولیبدن در این فولاد سختی آن را افزایش می دهد. همچنین میزان کروم موجود در این فولاد باعث افزایش مقاومت حرارتی آن می شود.

این فولاد معمولاً برای ساخت تجهیزات صنعتی که تحت فشار یا ضربه و حرارت زیاد قرار می گیرند، استفاده می شود. ب. تیرها، ستونها، چرخها. چرخ دنده ها و غیره.

این فولاد جزو آلیاژهای کم کربن طبقه بندی می شود و دارای استحکام کششی و استحکام بسیار بالایی است.

علاوه بر این، از آنجایی که سختی این فولاد بسیار بالا است، در پروژه ها با سختی و استحکام کششی بالا از این فولاد استفاده می شود.

شایان ذکر است که این فولاد یکی از شناخته شده ترین و پرکاربردترین فولادهای آلیاژی است.

فولاد، آهن و مشتقات آن، هموراه یکی از ابزارهای پیشرفت انسان در هر زمینه ای بوده اند و به عنوان مواد اولیه در هر صنعتی مورد استفاده قرار میگرد، بسیاری از قطعات، دستگاها، قالب ها، خودروها و ساختمان ها به وسیله ی این محصول تولید و یا مورد ارتقا قرار میگیرد در این مقاله قصد داریم که فولاد MO40 را برای شما شرح دهیم

تا کاربرد و انواع آن را شناسایی کنیم و بدانیم که برای خرید فولاد MO40 از چه طریقی باید ثبت سفارش کنیم. دکتر فولاد مرجع تخصصی فولاد و آهن می باشد که انواع فولاد و آهن را به شرح اطلاعات و قیمت در این پایگاه به نمایش عموم گذاشته است.

برای خرید فولاد MO40 و دریافت اخرین قیمت MO40 از دکتر فولاد مرجع تخصصی فولاد و آهن اقدام به عمل آورید. ۰۲۱۶۶۶۷۲۶۷۷

فولاد ام او 40 بیشتر در زمینه ی تولیدات قطعاتی که در معرض سایش قرار میگیرد استفاده می شود به طور مثال قطعات جرالثقیل. اما پس از مدتی سطح آن کاهش پیدا میکند و نیاز به ترمیم و تعمیر دارد. به همین جهت، برای استفاده مجدد از این آلیاژها، از روکش‌های سفت با فرآیند روکش کاری سخت (hard-facing) استفاده می شود.

در این فولاد از ترکیباتی شیمایی نظیر :

 1. کرین (0.43 – 0.38)
 2. سیلیکون (0.35 – 0.15)
 3. منگنز (1 – 0.75)
 4. فسفر (0.03)
 5. گوگرد (0.04)
 6. کروم (1.1-0.8)
 7. مولیبدن (0.25-0.15)
 8. نیکل (0.25)

استفاده شده است.

فولاد mo40 تهران

برای خرید فولاد MO40 و قیمت روز MO40 می توانید با برقراری تماس با یکی از شماره های موجود در داخل سایت مطلع شوید. دکتر فولاد با سالها تجربه در عرضه انواع فولاد آلیاژی بهترین تجربه ی خرید و خدمات را برای شما رقم خواهد زد.

خواصیات فولاد MO40

 • شکل پذیری خوب
 • دوام بالا
 • استحکام تسلیم بالا
 • استحکام کششی بالا
 • هدایت گرمایی خوب

فولاد با سرعت بالا متالورژی پودر

برای ابزارهای برش، ابزار سرد کار، اره و چاقو، قطعات خودرو و قطعات مقاوم در برابر سایش. متالورژی پودر می تواند فولادهای پرسرعت با استحکام بالاتر نسبت به تکنیک های معمولی تولید کند، اما امکان تولید مواد با محتوای آلیاژی بالاتر را نیز فراهم می کند. این فرصتی برای به دست آوردن سختی بالاتر و مقادیر بیشتری از ذرات کاربید سخت در فولاد است.

هر دوی این عوامل مقاومت سایشی بالاتری خواهند داشت. با انتخاب مناسب درجه فولاد (ترکیب شیمیایی) و عملیات حرارتی، معمولاً می توان ترکیب مطلوبی از خواص مکانیکی، سختی، استحکام و مقاومت در برابر سایش را به دست آورد.

‫5/5