فولاد ابزار سردکار

خرید و قیمت فولاد سردکار

همانطور که میدانید فولاد و آهن دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام از آنها برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار میگیرند. بشر همواره در حال ساخت و تولید به کمک این ابزار پرکاربرد می باشد و با نبوغ در تولید انواع محصولات مختلف انواع فولاد و آهن را نیز کشف کرده که هر کدام از این فولاد ها برای چه نوع کاری می باشد. فولاد اساس اصلی صنعت می باشد، در صنعت خودرو، ساختمان، قطعات، هواپیما، عمران ، قالب سازی و غیره از فولاد استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی را در خصوص یکی از فولاد را به شما عزیزان ارائه دهیم و بگوییم که فولاد سردکار دارای چه خاصیت و کاربردی می باشد. دکتر فولاد عرضه کننده انواع فولاد سردکار و گرمکار، فولاد های آلیاژی، تسمه، ورق و… می باشد که با سالها تجربه در این خصوص توانسته بهترین خدمت رسانی را در این زمینه به شما عزیزان ارائه دهد.

لازم به ذکر است برای کسب اطلاع در مورد انواع قیمت فولاد سردکار و نحوه ی سفارش فولاد سردکار به صورت عمده با برقراری تماس با فروشگاه آهن دکتر فولاد اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنید.

در ادامه به شرح فولاد سردکار و انواع فولاد سردکار را شرح میدهیم.

فولاد سردکار چیست؟

فولاد سردکار جز فولاد هایی می باشد که کربن آنها بالا و برخلاف کربن آلیاژهای دیگر کمتری دارد، دیگر آلیاژهای استفاده شده در این نوع فولاد عبارت است از تنگستن، منگنز، کروم و مولیبدن. با توجه به ساختار و آلیاژهای این فولاد، درجه سختی و پایداری آن افزایش یابد و همچنین در برابر ضربه و سایش مقاومت خوبی کسب کند.

در ساخت محصولاتی که با دمای 100 الی 200 درجه سانتی گراد کار میکنیم می توانیم از فولاد ابزار سردکار استفاده کنیم و به همین دلیل به این نوع فولاد، فولاد سردکار گفته می شود.

برای استعلام قیمت انواع فولاد ابزار سردکار با شماره ۰۲۱۶۶۶۷۲۵۷۷ تماس بگیرید.

فولاد سردکار دارای انواع مختلفی می باشد که در سه گرید تقسیم بندی می شوند:

فولاد ابزاری سخت شونده با هوا یا A Grade

فولاد ابزاری نوع (D) یا D Grade

فولاد ابزاری سخت شونده با روغن یا O Grade

که در ادامه هر کدام از این سطح یا گرید ها را به اختصار شرح میدهیم.

فولاد سردکار گرید O:

این گرید را می توان به عنوان عمومی ترین نوع فولاد سردکار به حساب آورد که دارای مقاومت بالا در برابر سایش و سختی زیاد می باشد و به همین دلیل کاربرد آن افزایش پیدا کرده است. کاربرد این گرید فولاد سردکار در تولید بوش، دریل، میله، گیره های ماشین تراش، حدیده و ابزارهای رزوه کردن می باشد.

فولاد سرد کار در گرید O در انواع مختلفی ساخته می شود که عبارت اند از O1،O2،O6،O7 همه ی این گرید ها در دمای 800 درجه سخت می شوند و پس از اینکه در روغن سرد می شوند مجدد با دمای 200 درجه حرارت می بینند.

فولاد سردکار گرید D:

این نوع فولاد در بین انواع فولاد ابزار سردکار دارای کربن و کروم زیادی می باشند و در معرض هوا سرد می شوند. به علت وجود کربن از این فولاد به عنوان ضد زنگ یا نیمه زنگ نیز یاد می شوند.

از فولاد سردکار گرید D در ساخت ابزارهای پرداخت کاری استفاده می شود و همچنین قالب سکه زنی نیز استفاده میشود شایان ذکر است که در تولید پیچ، سیم، مفتول،کاتر، چاقو برش سرد نیز استفاده می شود.

فولاد سردکار نوع D سختیش را در دمای 425 درجه سانتی گراد حفظ میکند و طوری فرموله می شود که در برابر سایش مقاوم باشد و از لحاظ خصوصیات شبیه به فولاد سردگار گرید A باشد.

فولاد سردکار گرید D در انواع مختلفی ساخته می شوند که عبارت اند از  D2، D3، D6 و D7 که نوع 2 از همه اینها کاربرد بیشتری دارد.

فولاد سردکار گرید A:

این نوع فولاد دارای قابلیت ماشین کاری می باشد و مقاومت بالایی در برابر سایش و سختی از خودش نشان میدهد.این گرید دارای انواع مختلفی می باشد که عبارت اند از: A2، A3، A4، A6، A7، A8، A9 و A10.

انواع فولاد ابزار سردکار:

فولاد ابزار سردکار 1.2080

فولاد ابزار سردکار 1.2210

فولاد ابزار سردکار 1.2379

فولاد ابزار سردکار 1.2436

فولاد ابزار سردکار 1.2510

فولاد ابزار سردکار 1.2542

که هرکدام از این فولاد ابزار ها را در مقاله ای جداگانه به صورت تخصصی شرح خواهیم داد، برای مشاهده اطلاعات تنها کافیست بر روی فولاد ابزار مورد نظر خود کلیک کنید.

برای خرید فولاد سردکار و استعلام قیمت فولاد سردکار می توانید از مرجع تخصصی دکتر فولاد اقدام به عمل آورید، مشاوران هموراه طی 24 ساعت روز می توانند بهترین مشاوره را به شما عزیزان ارائه دهند تا بتوانید طبق نیاز خود بهترین فولاد سرد کار قیمت نازل را خریداری کنید. دکتر فولاد با سالها تجربه در این زمینه ارائه دهنده بهترین خدمات در زمینه فولاد سردکار و گرمکار می باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)