لوله فولادی چیست؟

در این مقاله، دکتر فولاد سعی دارد تا با ارائه مقاله ای در مورد انواع لوله های فولادی، هموطنان عزیز را در خرید لوله فولادی راهنمایی کرده و مشاوره ای کامل را به آن ها ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید و یا در صورت نیاز می توانید در هر ساعت از شبانه روز با مشاورین ما در دکتر فولاد تماس حاصل بفرمایید.

لوله در متریال های متفاوتی همچون لوله پلاستیکی، لوله فولادی، لوله بتنی، لوله PVC، لوله استیل و … تولید و روانه بازار می شود. لوله فولادی نیز یکی از انواع لوله ها می باشد که به صورت استوانه ای تو خالی بوده که در اندازه های متفاوت تولید و روانه بازار می شود تا برای تمامی صنعتگران قابل استفاده باشد و آن ها بتوانند لوله مد نظر خود را متناسب با صنعت خود انتخاب و خریداری بنمایند.

با توجه به کاربرد لوله و محلی که قرار است از آن استفاده شود، از مواد آلیاژی متفاوتی برای ساخت آن استفاده می گردد. برای مثال با توجه به نیاز صنعتگر، انواع لوله فولادی با استاندارد هایی دیگر نیز تولید می گردد که علاوه بر آهن و کربن، شامل درصد کمی از سایر فلزاتی همچون نیکل، کروم، آلومینیوم و … می باشد.

از کاربرد های مهم لوله های فولادی می توان به استفاده آن ها در ساختمان سازی، سازه ها، سیستم های گرمایشی، سیستم های سرمایشی، انتقال فاضلاب، تولید لوازم خانگی و … اشاره نمود. اما از موارد بسیار مهمی که می توان به ان اشاره نمود استفاده لوله فولادی در صنعت پتروشیمی و گاز می باشد. این نوع از لوله نسبت به سایر لوله های دارای قیمت بالا تری می باشد. چرا که مواد اولیه ای که برای تولید آن به کار می رود بسیار پر هزینه می باشد.

همینطور این لوله از ویژگی های منحصر به فردی نیز برخوردار بوده و دارای مزیت های متعددی می باشد. یکی از این مزیت های مقاومت و استحکام بسیار بالای آن ها در برابر فشار بالا و دمای بالا است که بالطبع دوام لوله را نیز بالا می برد و می توان مدت زمان طولانی تری را از ان استفاده نمود. از دیگر مزیت های لوله فولادی می توان به قابل بازیافت بودن آن و همچنین دارا بودن قابلیت جوشکاری آسان اشاره کرد.

تمامی این موارد موجب می شوند تا هزینه نگهداری و نصب کمتری را برای صنعتگر در پیش داشته باشند.

برای استعلام قیمت ورق فولادی و خرید ورق فولادی با شماره 02166672577 تماس حاصل فرمایید.

لوله های فولادی به سه روش جوش، قالب خمیری یا بدون درز و روش قالب گیری تولید می شوند.
روش جوش دادن لوله فولادی به این گونه بوده که ورق های فولادی را دور یک قالب پیچیده و سپس درز لوله را لحیم کاری می کنند. لوله هایی که با روش جوشکاری تولید می شوند از قیمت مناسب تری نسبت به سایر لوله ها برخوردار می باشند اما به اندازه آن ها از پایداری مناسبی برخوردار نخواهند بود.

تولید لوله فولادی به روش قالب خمیری و یا بدون درز به این طریق بوده که فولاد داغ را وارد قالب کرده و سپس به لوله شکل می دهند که در این روش می توان لوله هایی با قطر 500 میلی متر تولید نمود. این نوع از روش تولید نسبت به روش جوش دادن دارای کیفیت بهتری بوده و قابل اطمینان تر می باشد اما از هزینه ی بیشتری نیز برخوردار است.

تولید فولاد به روش قالب گیری خیلی روش رایجی نمی باشد. در این نوع از روش تولید مایع داغی را داخل قالب ریخته و سپس به لوله تبدیل می کنند. از مزیت های تولید لوله با این روش می توان به مقاومت بالای لوله در برابر ضربه و ترک نخوردن آن اشاره نمود. لوله های فولادی را بر اساس کاربرد و جنس ان ها می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود. بیشترین استفاده از این لوله های در آب رسانی ها و فاضلاب می باشد که در ادامه قصد داریم تا به تعدادی از این لوله ها بپردازیم.
یکی از این لوله ها، لوله های گالوانیزه می باشد. این لوله به دو دسته لوله فولادی گالوانیزه و لوله آهنی گالوانیزه تقسیم می شود که اصطلاحا به آن لوله های آهنی سفید نیز می گویند.

تنها تفاوت این نوع از لوله با نوع آهنی این است که دارای وزن سبک تری بوده و کمی براق تر می باشند. نحوه ساخت لوله فولادی گالوانیزه به این صورت بوده که در ساخت آن وزق فولاد را به همراه فشار داخل قالب عبور داده و درز را جوش می دهند و سپس برای افزایش مقاومت لوله در مقابل زنگ زدگی آن را در یکی وان آبکاری روی اندود می کنند. نحوه تولید لوله آهنی گالوانیزه نیز به این طریق بوده که درز ها توسط دستگاه های درز جوش به هم جوش داده می شوند و در ادامه لوله را در فلز مذاب فرو می برند.

این نوع از لوله با استفاده از مواد مناسب آب بندی شده و به وسیله دنده پیچی به کیدیگر مستصل می گردند.
شما می توانید برای خرید لوله فولادی و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران با در بخش فروش دکتر فولاد تماس گرفته و در هر نقطه از ایران که باشید به راحتی و بدون هیچ دردسری محصول مورد نظر خود را خریداری بنمایید.

لوله در متریال های متفاوتی همچون لوله پلاستیکی، لوله فولادی، لوله بتنی، لوله PVC، لوله استیل و … تولید و روانه بازار می شود. لوله فولادی نیز یکی از انواع لوله ها می باشد که به صورت استوانه ای تو خالی بوده که در اندازه های متفاوت تولید و روانه بازار می شود

تا برای تمامی صنعتگران قابل استفاده باشد و آن ها بتوانند لوله مد نظر خود را متناسب با صنعت خود انتخاب و خریداری بنمایند. با توجه به کاربرد لوله و محلی که قرار است از آن استفاده شود، از مواد آلیاژی متفاوتی برای ساخت آن استفاده می گردد. برای مثال با توجه به نیاز صنعتگر، انواع لوله فولادی با استاندارد هایی دیگر نیز تولید می گردد

که علاوه بر آهن و کربن، شامل درصد کمی از سایر فلزاتی همچون نیکل، کروم، آلومینیوم و … می باشد. از کاربرد های مهم لوله های فولادی می توان به استفاده آن ها در ساختمان سازی، سازه ها، سیستم های گرمایشی، سیستم های سرمایشی، انتقال فاضلاب، تولید لوازم خانگی و … اشاره نمود. اما از موارد بسیار مهمی که می توان به ان اشاره نمود استفاده لوله فولادی در صنعت پتروشیمی و گاز می باشد.
این نوع از لوله نسبت به سایر لوله های دارای قیمت بالا تری می باشد. چرا که مواد اولیه ای که برای تولید آن به کار می رود بسیار پر هزینه می باشد. همینطور این لوله از ویژگی های منحصر به فردی نیز برخوردار بوده و دارای مزیت های متعددی می باشد.

یکی از این مزیت های مقاومت و استحکام بسیار بالای آن ها در برابر فشار بالا و دمای بالا است که بالطبع دوام لوله را نیز بالا می برد و می توان مدت زمان طولانی تری را از ان استفاده نمود. از دیگر مزیت های لوله فولادی می توان به قابل بازیافت بودن آن و همچنین دارا بودن قابلیت جوشکاری آسان اشاره کرد.

تمامی این موارد موجب می شوند تا هزینه نگهداری و نصب کمتری را برای صنعتگر در پیش داشته باشند.
لوله های فولادی در 2 نوع بدون درز و درز دار که اصطلاحا به آن لوله مانیسمان نیز گفته می شود تولید می شوند. این نوع از لوله با توجه به موارد مصرف در آلیاژ های متفاوتی تولید شده و آن ها را به دسته های مختلفی طبقه بندی می کند تا صنعتگران بتوانند با توجه به نیاز خود لوله مد نظر خود را انتخاب بنمایند.

طریقه تولید لوله فولادی به وسیله نورد اسلب و جوشکاری ورق و ریخته گری می باشد. نحوه تاصال لوله ها نیز به دو صورت رزوه ای (برای لوله های کوچک) و فلنج (برای لوله های بزرگ) است که مناسب ترین گزینه برای انتقال سیالات محسوب می شود.
نحوه محسابه وزن لوله فولادی با در نظر گرفتن قطر خارجی و ضخامت جداره تعریف می گردد که به وسیله این 2 فاکتور می توان به راحتی وزن لوله را محسابه نمود و در نهایت به صنعتگران کمک کرد تا لوله ای را که مد نظر دارند چه از لحاظ قیمتی و چه از لحاظ کیفی انتخاب و خریداری کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)