قراضه

هفته گذشته در بازار واردات قراضه ترکیه هر تن سی‌اف‌آر قراضه وارداتی سنگین در قیمت ۳۷۵دلار ثبات داشت. هنوز بازار پس از انتخابات در صبر و انتظار است و روند مشخصی ندارد؛ ولی ظاهرا قیمت‌ها دیگر به کف رسیده و برخی میانگین قیمت ۳۷۵ تا ۳۸۰دلار را قیمت رایج بازار می‌دانند. قراضه صادراتی سنگین کلاس۲ ژاپن نیز از ۳۵۳ تا ۳۵۵دلار به ۳۳۵دلار در هر تن فوب کاهش یافته است. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز تا ۱۰دلار افت هفتگی داشت و ۳۸۰دلار در هر تن سی‌اف‌آر ثبت شد.

مقاله پیشنهادی : نکات مهم در خرید شیرآلات صنعتی دکتر فولاد

بیلت

هفته گذشته میلادی بیلت صادراتی فوب دریای سیاه از ۵۲۴ تا ۵۲۹دلار به ۵۲۵دلار در هر تن فوب تغییر کرد. در بازار داخلی چین قیمت بیلت در طول هفته نوسانات جزئی داشت و نهایتا در پایان هفته با یک‌دلار افت نسبت به هفته قبل به ۴۸۸دلار در هر تن درب کارخانه رسید. در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت در ۵۲۰دلار در هر تن سی‌اف‌آر ثابت ماند.

لوله مانیسمان
لوله مانیسمان

مقاطع

هفته گذشته در چین متوسط قیمت میلگرد صادراتی ۱۰دلار ارزان‌تر و ۵۶۰دلار در هر تن فوب شنیده شد. قیمت میلگرد در بورس شانگهای تا ۶دلار رشد داشت و ۵۲۰دلار در هر تن شنیده شد. میلگرد صادراتی ترکیه نیز ۵دلار بهبود قیمت داشت و ۶۲۰دلار در هر تن فوب ثبت شد. همچنین در بازار داخلی آمریکا میلگرد ۵دلار ارزان‌تر و ۹۳۵دلار هر شورت تن درب کارخانه شد. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد ۵یورو ارزان‌تر و ۶۶۵یورو در هر تن درب کارخانه ثبت شد.


اخبار مرتبط :

شکست رکورد تاریخی شمش فولاد

ابرروندها و آینده صنعت فولاد

پیشرفت باورنکردنی در صنعت فولاد