حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تدوین نقشه راه و استراتژی صنعتی فولاد هرمزگان

تدوین نقشه راه و استراتژی صنعتی فولاد هرمزگان

نخستین جلسه تدوین نقشه استراتژی‌‌‌های سه ساله فولاد هرمزگان با حضور معاونان و مدیران شرکت و نیز مسوولان شرکت فولاد مبارکه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، فولاد هرمزگان در انتهای هر سال بازنگری در تدوین نقشه استراتژی‌‌‌های خود را در دستور کار قرار می‌دهد و به همین منظور جلساتی با حضور کارگروه‌‌‌های مختلف فولاد هرمزگان از سوی معاونت‌‌‌ها و مدیریت‌‌‌های زیرمجموعه شرکت فولاد هرمزگان برگزار می‌شود. در این جلسات که نمایندگان گروه فولاد مبارکه به عنوان شرکت مادر حضور دارند، این استراتژی‌‌‌ها با استراتژی‌‌‌های شرکت مادر تطبیق داده می‌‌‌شوند و در نهایت مورد تصویب قرار می‌گیرد.

تدوین نقشه راه و استراتژی صنعتی فولاد هرمزگان
تدوین نقشه راه و استراتژی صنعتی فولاد هرمزگان

جلسات تدوین نقشه استراتژی شرکت فولاد هرمزگان نیز با حضور همه معاونان و مدیران زیرمجموعه و نمایندگان گروه فولاد مبارکه به عنوان شرکت مادر، در راستای نهایی کردن این استراتژی‌‌‌ها به مدت دو روز از هشتم تا نهم اسفند برگزار شد و پس از جلسات فشرده و یکپارچگی استراتژی‌‌‌ها، در پایان از نقشه راه سه ساله فولاد هرمزگان در افق ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۴ رونمایی شد.

همسو شدن استراتژی‌‌‌های فولاد هرمزگان با فولاد مبارکه

مرضیه حمیدی، مدیر مهندسی صنایع شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه نخستین روز جلسات تدوین نقشه استراتژی‌‌‌های شرکت در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار روابط عمومی بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در سیاست‌‌‌های حوزه تضمین کیفیت گروه فولاد مبارکه تعیین شده، این است که هر ساله موضوع بازنگری اهداف استراتژیک را پیش از پایان سال در دستور کار قرار دهیم و به همین منظور، جلسات تدوین نقشه استراتژی‌‌‌های شرکت فولاد هرمزگان در افق سال‌های ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۴ برگزار می‌شود.

شیرآلات صنعتی تهران

وی یادآور شد: شرکت فولاد هرمزگان فرآیند تدوین استراتژی‌‌‌های خود را به شیوه مدرن از سال ۱۳۹۵ آغاز کرده است و همواره در انتهای سال موضوع بازنگری در استراتژی‌‌‌ها را در دستور کار قرار می‌دهد. از این رو یکی از اقدامات مهم فولاد هرمزگان، همسو شدن استراتژی‌‌‌های شرکت با استراتژی‌‌‌های شرکت مادر و گروه فولاد مبارکه است

حمیدی ادامه داد: در این رابطه نمایندگان امور شرکت‌های گروه فولاد مبارکه در جلسات تدوین استراتژی‌‌‌های فولاد هرمزگان حضور دارند و بر فرآیند کار نظارت می‌کنند. البته تلاش می‌‌‌کنیم تابلوی اهداف فولاد هرمزگان را همسو با اهداف فولاد مبارکه تنظیم کنیم.

مدیر مهندسی صنایع شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به برنامه دو روزه نهایی کردن تدوین نقشه استراتژی‌‌‌های سه ساله شرکت، عنوان کرد: برنامه تقویم اقتصادی با ارائه برنامه هنرمندانه آینده‌‌‌پژوهی و استراتژی را در دستور کار داریم.

کارگروه‌‌‌های لازم برای تدوین این برنامه تشکیل شده‌‌‌اند و اقدامات، اهداف و شاخص‌‌‌های مورد نظر را به‌‌‌روزرسانی می‌کنند. همچنین سایر کارگروه‌‌‌ها نیز به برنامه ارائه شده از سوی هر واحد نظر می‌دهند.

وی در پایان تصریح کرد: امیدوار هستیم با همکاری و همفکری با یکدیگر یک نقشه مطلوب را برای افق ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۴ فولاد هرمزگان ترسیم کنیم که این استراتژی نیز در پایان هر سال مجدد بر اساس شرایط موجود بازنگری خواهد شد.

فولاد هرمزگان، سرآمد تدوین استراتژی‌‌‌ها در گروه «فولاد» است

رسول همامی، رئیس راهبری شرکت‌های گروه فولاد مبارکه در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار روابط عمومی فولاد هرمزگان، با تقدیر از مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت فولاد هرمزگان در راستای برگزاری جلسات تدوین استراتژی‌‌‌های این شرکت، بیان کرد: یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه فولاد مبارکه که پیشتاز تدوین استراتژی‌‌‌هاست، شرکت فولاد هرمزگان به شمار می‌رود. این شرکت با توجه به اهمیت آن از نظر استراتژیک بودن برای گروه فولاد مبارکه، همواره در راستای تدوین استراتژی‌‌‌ها و پایش آنها جزو شرکت‌های سرآمد زیرمجموعه گروه بوده است.

وی افزود: در راستای یکپارچگی و همسو شدن استراتژی‌‌‌ها، اقدامات و شاخص‌‌‌های تعریف شده در سطح شرکت فولاد هرمزگان با شرکت مادر، نمایندگان گروه فولاد مبارکه در جلسات نهایی کردن استراتژی‌‌‌ها حضور دارند. با توجه به اقداماتی که شرکت فولاد هرمزگان برای تدوین استراتژی‌‌‌ها صورت داد، انتظار داریم همین مسیر با قدرت از سوی این شرکت ادامه یابد و این استراتژی‌‌‌های تدوین شده به صورت صحیح اجرا شوند. رئیس راهبری شرکت‌های گروه فولاد مبارکه تاکید کرد: قطعا استراتژی روی کاغذ مانده هیچ شرکتی را متحول نخواهد کرد.

شیرآلات صنعتی تهران
شیرآلات صنعتی تهران

برای اینکه این استراتژی‌‌‌ها به نتایج تعیین شده، تبدیل شوند، راهی طولانی و پیچیده روبه‌‌‌روی سازمان قرار دارد که این راه را شرکت‌های موفق پیموده‌‌‌اند. از این رو گروه فولاد مبارکه انتظار دارد، همین مسیر و اجرای به‌‌‌موقع، صحیح و اثربخش اقدامات استراتژیک ادامه یابد؛ چرا که اگر این استراتژی‌‌‌ها اجرا نشوند، تدوین استراتژی‌‌‌ها تنها روی کاغذ، بیهوده بوده و دردی از شرکت دوا نخواهد کرد. امیدوار هستیم با کمک یکدیگر بتوانیم تمامی اهداف و استراتژی‌‌‌ها را اجرا کنیم و در اعتلای نام متعالی گروه فولاد مبارکه گام برداریم.

‫0/5 ‫(0 نظر)

اخبار و مقالات آموزشی

دکتر

فولاد

doctorfolad.com

با ما تماس بگیرید