عطاالله معروفخانی در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار روابط عمومی با بیان اینکه تولید حلال همه مشکلات اقتصادی کشور است، عنوان کرد: شرکت فولاد هرمزگان طی دو سال اخیر همواره عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر رشد تولید را سرلوحه کار خود قرار داده و نسبت به رشد تولید در همه زمینه‌‌‌ها برنامه‌‌‌ریزی کرده است.

چرا که رشد تولید باعث ایجاد رونق اقتصادی در کشور و ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد. به‌ویژه آنکه صنعت فولاد به عنوان یک صنعت پایه و مادر مطرح بوده و رونق بسیاری از صنایع به آن وابسته است. بنابراین زمانی که در صنعت فولاد شاهد رشد تولید باشیم، سایر صنایع پایین‌‌‌دستی نیز از این رشد تولید منتفع خواهند شد.

وی با اشاره به رشد تولید در فولاد هرمزگان طی پنج ماه نخست امسال افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف فولاد هرمزگان در سال‌جاری، رشد تولید به همراه افزایش سرعت اجرای طرح‌‌‌های توسعه‌‌‌ای است. خوشبختانه تا پایان مرداد ماه، در حوزه تولید شاهد رشد در شرکت فولاد هرمزگان بودیم. به طوری که طی این مدت به‌رغم همه محدودیت‌های تامین برق که بسیار شدیدتر از سال گذشته اعمال شدند، ۵۵۰‌هزار تن تختال تولید کردیم.

این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۵۱۱‌هزار تن بود، رشد ۵/ ۷ درصدی را نشان می‌دهد. علاوه بر این، در واحد احیای  مستقیم نیز شاهد جهش تولید بودیم. به طوری که در پنج ماه نخست امسال حدود ۷۳۹‌هزار تن آهن اسفنجی در این واحد تولید شد که این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال پیش رشد بیش از ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در خصوص تاثیر محدودیت‌های تامین برق بر تولید خاطرنشان کرد: محدودیت‌های تامین برق برای فولاد هرمزگان از نیمه نخست خرداد ماه اعمال شد و تا حال حاضر نیز ادامه یافته است. وی اظهار امیدواری کرد با رفع محدودیت‌های انرژی بتوانیم با عبور از ظرفیت اسمی، سهمی در رشد تولید داشته باشیم و گامی برای رونق اقتصادی کشور برداریم.


اخبار مرتبط: