حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

زمستان داغ صنعت فولاد چین

زمستان داغ صنعت فولاد چین

تولید فولاد خام چین در ژانویه و فوریه ۶/ ۵‌درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت. به گزارش «ایسنا»، داده‌‌‌های رسمی نشان داد که تولید فولاد خام چین در دوماه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶/ ۵‌درصد افزایش یافته است؛ زیرا اکثر کارخانه‌‌‌های فولاد داخلی در ماه فوریه به دلیل افزایش تقاضا در ماه مارس، تولید خود را افزایش دادند

زمستان داغ صنعت فولاد چین
زمستان داغ صنعت فولاد چین

براساس داده‌‌‌های اداره ملی آمار چین، بزرگ‌ترین کشور فولادساز جهان در ژانویه و فوریه ۷/ ۱۶۸میلیون تن از این فلز را تولید کرد. براساس نتایج رویترز و داده‌‌‌های اداره ملی آمار چین، میانگین تولید روزانه ۸۶/ ۲میلیون تن بود که ۸/ ۱۳‌درصد نسبت به میانگین روزانه در دسامبر ۲۰۲۲ افزایش یافت و ۸/ ۶‌درصد بیشتر از میانگین روزانه ۶۸/ ۲میلیون تن در دوره مشابه سال ۲۰۲۲ بود.

داده‌‌‌های انجمن جهانی فولاد در اوایل ماه فوریه نشان داد که تولید فولاد خام چین در ژانویه ۳/ ۲‌درصد افزایش یافت و به ۵/ ۷۹میلیون تن رسید. واردات سنگ‌آهن نیز در این دوره افزایش یافت و به ۱۹۴میلیون تن در ماه‌‌‌های ژانویه و فوریه رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳/ ۷‌درصد افزایش داشت و بالاترین رقم در مجموع دوماه گذشته بود.

تحلیلگران تخمین زدند که میانگین تولید روزانه در ماه مارس افزایش بیشتری خواهد داشت؛ زیرا چین وارد فصل اوج ساخت‌‌‌وساز خود شده است که تقاضای فولاد را بالا خواهد برد. آنان انتظار دارند تولید سالانه فولاد خام در سال ۲۰۲۳ ثابت باشد یا اندکی افزایش یابد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

اخبار و مقالات آموزشی

دکتر

فولاد

doctorfolad.com

با ما تماس بگیرید