حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

کاهش تولید سنگ آهن توسط چین در سال

کاهش تولید سنگ آهن توسط چین در سال ۲۰۲۲

کاهش تولید سنگ آهن توسط چین در سال

با توجه به افزایش تعداد موارد مبتلا به کووید 19 و کاهش تقاضا در چین، میزان تولید سنگ آهن توسط چین در سال 2022 کاهش یافت.

بررسی میزان سنگ آهن تولید شده در چین

 

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، وب سایت SteelOrbis با ارجاع به داده های اداره ملی آمار چین (NBS) در روز سه شنبه (۳۱ ژانویه) گزارش داد تولید سنگ آهن در چین در سال ۲۰۲۲ به ۹۶۷.۹ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان سنگ آهن تولید شده در چین نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود ۱ درصد افت داشته است.

شیرآلات صنعتی تهران

فعالان بازار در روز سه شنبه (۳۱ ژانویه) اعلام کردند در دسامبر ۲۰۲۲، میزان تولید سنگ آهن در چین نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲.۴ درصد کاهش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان تولید سنگ آهن در چین در دسامبر ۲۰۲۲ در محدوده ۷۸.۶ میلیون تن گزارش شد. این در حالی است که بررسی ها نشان داد میزان تولید سنگ آهن در چین در دسامبر ۲۰۲۲ نسبت به نوامبر ۲۰۲۲ با کاهش ۱.۲ درصدی همراه بوده است.

معامله گران در روز سه شنبه (۳۱ ژانویه) اعلام کردند قیمت سنگ آهن وارداتی به چین در میان احساسات مثبت حاکم در میان فعالان بازار، یک روند کلی صعودی را نشان می دهد. همچنین انتظار می رود قیمت سنگ آهن در ماه فوریه ۲۰۲۳ به دلیل بهبود تقاضا برای فولاد ادامه یافته و تقاضا برای مواد خام افزایش یابد.

به نقل از برخی تاجران، معاملات آتی سنگ آهن در بورس کالای دالیان در ۱۳ تا ۲۰ ژانویه ۲۰۲۳ به ۸۶۵ یوان در هر تن رسید که معادل ۱۲۷.۵ دلار در هر تن می باشد. باید توجه داشت که قیمت سنگ آهن در بورس کالای دالیان در هفته دوم ژانویه نسبت به هفته اول ژانویه حدود ۲.۶ درصد ارزان تر شده است. همچنین بررسی ها نشان می دهد قیمت سنگ آهن در میان خوش بینی نسبت به فعالیت مجدد در چین همچنان بالا می باشد.

فولاد mo40 تهران
فولاد mo40 تهران

در عین حال تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۳۱ ژانویه) گزارش دادند بازار چین به سرعت به گزارش‌ های مربوط به وضعیت ویروس کرونا در چین واکنش نشان می ‌دهد و همچنین با ترس بدتر شدن تقاضا مواجه است. در نتیجه بررسی ها نشان می دهد قیمت سنگ آهن در چین در حال کاهش می باشد و خطرات بالقوه بازار سنگ آهن کاملا با افزایش تعداد موارد مبتلا به COVID-19 در چین مرتبط است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، آژانس بین المللی رتبه بندی اعتباری Fitch Ratings پیش بینی های مربوط به قیمت سنگ آهن را برای سال های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ تایید کرد. بررسی ها نشان می دهد تقاضای جهانی برای فولاد همچنان کاهش خواهد یافت، اما بازار فولاد چین در ماه ژانویه ۲۰۲۳ شلوغ نبوده است. بررسی ها نشان می دهد کاهش عرضه از اوکراین و فدراسیون روسیه با کاهش تقاضا در اروپا و سایر مناطق جبران خواهد شد.

شیرآلات صنعتی تهران
شیرآلات صنعتی تهران

آژانس بین المللی رتبه بندی اعتباری Fitch Ratings پیش بینی کرده بود تا پایان سال ۲۰۲۲ قیمت سنگ آهن به ۱۱۵ دلار در هر تن برسد. همچنین پیش طبق پیش بینی این آژانس رتبه بندی، قیمت سنگ آهن در سال ۲۰۲۳ به ۸۵ دلار در تن و در سال ۲۰۲۴ به ۷۵ دلار در تن خواهد رسید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

اخبار و مقالات آموزشی

دکتر

فولاد

doctorfolad.com

با ما تماس بگیرید