عطاالله معروفخانی با اشاره به روند تصاعدی کسب درآمد فولاد هرمزگان طی یکی دو سال اخیر، بیان کرد: شرکت فولاد هرمزگان با الگوبرداری از سازمان‌های موفق در بازه زمانی یادشده توانسته با کسب ۱۰‌هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان، میزان درآمد حاصل از فروش خود را طی۴ماه نخست امسال بیش از ۴۰‌درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ استراتژی حفظ و ارتقای بازار داخلی و صادراتی را در پیش گرفتیم. به‌رغم مشکلات ناشی از رکود بازار و کاهش قیمت‌ها به‌‌‌ویژه در بازار داخلی و صادراتی، مجموع فروش داخلی و صادراتی شرکت فولاد هرمزگان در چهار ماه نخست سال ۱۴۰۲ با رشد ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش به ۵۱۵‌هزار و ۹۷۲ تن رسیده است. به این ترتیب فولاد هرمزگان توانست بازارهای داخلی و صادراتی خود را به‌‌‌خوبی حفظ و حضور خود را میان رقبا تداوم بخشد.

رشد ۷۰ درصدی درآمد فروش داخلی

به گزارش «ایلنا»، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان خاطرنشان کرد: در حوزه درآمد نیز فولاد هرمزگان در چهار ماه نخست امسال توانست ۵‌هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان درآمد از فروش محصول خود در بازار داخلی به دست آورد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین این شرکت تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۲ موفق شد ۴هزار و ۳۳۶ میلیارد تومان درآمد صادراتی داشته باشد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۳ درصدی خبر می‌دهد. مجموع فروش فولاد هرمزگان در بازارهای داخلی و صادراتی طی چهار ماه ابتدایی سال ۱۴۰۲ درآمد ۱۰‌هزار و ۱۱۶ میلیارد تومانی را نشان می‌دهد که این میزان در هم‌‌‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

معروفخانی با اشاره به اینکه موفقیت‌‌‌های حوزه فروش شرکت فولاد هرمزگان نیز همواره با اتخاذ راهبردها و تصمیمات به‌‌‌موقع در حوزه مدیریت و با همت و تلاش کارکنان متعهد و دلسوز شرکت به دست آمده است، اظهار کرد: همدلی و مشارکت ایجادشده در فولاد هرمزگان مسیر بهبود و رشد در همه عرصه‌‌‌های تولید، تعمیرات، ستاد و پشتیبانی را تسهیل کرده است که شایسته قدردانی است.

سودآوری تاریخی فولاد هرمزگان با وجود افزایش شدید بهای تمام‌‌‌شده تولید

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود به استراتژی تداوم سودآوری شرکت اشاره کرد و گفت: سال‌جاری از سوی مقام معظم رهبری «مهار تورم و رشد تولید» نام گرفت و بر همین اساس افزایش تولید و تداوم سودآوری را استراتژی فعالیت خود قرار دادیم و توانستیم بهار را با بهترین عملکرد فعالیت خود در حوزه کسب درآمد و سودآوری پشت سر بگذاریم.

معروفخانی با تاکید بر افزایش شدید هزینه‌‌‌های تولید در سال‌جاری، تصریح کرد: بهای تمام‌‌‌شده تولید در فولاد هرمزگان طی بهار امسال به ۵۹‌هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۳ درصدی را نشان می‌دهد. در همین خصوص هزینه‌‌‌های اداری، فروش و عمومی این شرکت نیز با رشد ۱۲۵ درصدی، مالیات بر درآمد با رشد ۲۰۹ درصدی و هزینه‌‌‌های مالی نیز با رشد ۲۰۱ درصدی در مقایسه با بهار سال گذشته مواجه شده‌‌‌اند.

وی ادامه داد: به‌رغم این افزایش سرسام‌‌‌آور هزینه‌‌‌ها، فولاد هرمزگان عملکرد موفقی در فروش و درآمدزایی و به‌‌‌تبع آن سودآوری داشته و با ثبت درآمد ۸۶‌هزار و ۳۰۸ میلیارد ریال در بهار، سود خالصی معادل ۱۷‌هزار و ۹۳۹ میلیارد ریال را محقق کرده که این میزان سودآوری در بهار در تاریخ فعالیت این شرکت بی‌‌‌سابقه است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان اذعان کرد: اگرچه این شرکت نیز مانند سایر فولادسازان کشور با مشکلاتی نظیر قطعی برق و گاز و در نتیجه کاهش تولید در اواخر بهار و تابستان مواجه شده است؛ اما با تدابیر اتخاذشده و برنامه‌‌‌ریزی‌‌‌های خوبی که به ثبت رکوردهای تولید در سه‌‌‌ماه نخست سال‌جاری منجر شد، محدودیت‌های یادشده نتوانست باعث کاهش سودآوری این شرکت شود.


اخبار مرتبط :