وی افزود: این دو استان از ظرفیت‌‌‌های مشترکی برای توسعه روابط برخوردار هستند که از جمله آنها می‌توان به حمل‌ونقل، صنعت فولاد، فناوری‌‌‌های جدید و انتقال این فناوری‌‌‌ها اشاره کرد.  استان مسندم در عمان یک استان در حال توسعه بوده و کشور ما و استان هرمزگان می‌توانند به توسعه این استان کمک کنند. همچنین با توجه به قرابت‌‌‌هایی که میان دو کشور ایران و عمان وجود دارد، استان هرمزگان می‌تواند نقش و زمینه خوبی را برای توسعه استان مسندم ایفا کند.

در ادامه ابراهیم بن سعید البوسعیدی استاندار مسندم عمان ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان هرمزگان به‌ویژه بازدید از شرکت فولاد هرمزگان عنوان کرد: شرکت #فولاد هرمزگان یکی از تولیدکنندگان بزرگ فولاد ایران با تولید محصولات با‌کیفیت است. این شرکت یک مثال بسیار خوب برای چگونگی توسعه صنعت فولاد از مواد خام تا تولید محصولات نهایی و ایجاد ارزش افزوده است.

شیرآلات صنعتی تهران
شیرآلات صنعتی تهران

وی در خصوص همکاری‌‌‌ها برای سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد استان هرمزگان و استان مسندم خاطرنشان کرد: بین استان هرمزگان و استان مسندم عمان روابط خوبی برقرار است اما دانش فنی تولید فولاد موضوعی است که هنوز در استان مسندم از سوی تولیدکنندگان فولاد عملیاتی نشده است. به نظر می‌رسد شرکت‌های فولادی از سایر استان‌‌‌های عمان باید به این موضوع وارد شوند. اطمینان داریم که علاقه  به توسعه همکاری متقابل وجود دارد.

همچنین می‌توانیم دانش فنی تولید فولاد را از ایران به‌ویژه شرکت فولاد هرمزگان به عمان و استان مسندم انتقال دهیم که البته این موضوع باید از طریق وزارتخانه‌‌‌های صنعت و تجارت عمان پیگیری شود. در صورتی که این بازدیدها به صورت متقابل تداوم یابند و شرکت‌های ایرانی نیز در عمان حضور یابند، می‌توان به توافق‌‌‌های خوبی در زمینه انتقال و ارتقای تجارب فولادی ایران به عمان دست یافت.

#خرید لوله مانیسمان