حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

Tips to identify fake and inferior steel pipes

تشخیص لوله‌های فولادی (مانیسمان) تقلبی و با کیفیت پایین

لوله‌های فولادی نامناسب، به انعطاف پذیری بیشتری نسبت به لوله‌های با کیفیت بالا دارند. انعطاف پذیری به علت خطوط چینی شدن روی سطح لوله‌های فولادی است که این عیب عموما در طول جهت طولی تمام محصولات هستند. دلیل خطوط چینی شدن، تولید کنندگان تقلبی و با کیفیت پایین که به دنبال کارایی بیشتر هستند، به کاهش برخی اجزا از لوازم و متریال‌ها می‌رسند که منجر به تولید گوش‌ها می‌شود. سپس در جلسات لوله خطوط چینی شده و محصولات بعدی به سرعت پس از خم شدن پاره می‌شوند و مقاومت لوله با شدت بیشتری کاهش می‌یابد.

تشخیص لوله‌های فولادی تقلبی و با کیفیت پایین
تشخیص لوله‌های فولادی تقلبی و با کیفیت پایین

در لوله‌های فولادی تقلبی و با کیفیت پایین، شکلک‌ها بسیار رایج هستند. سطح شکلک به علت ساییدگی جدی و ناهمواری نامتعارف روی سطح لوله‌های فولادی ایجاد می‌شود. چون تولیدکنندگان لوله‌های فولادی تقلبی و با کیفیت پایین به دنبال بهبود سود هستند، دقت در کارآایی اجزا و متریال‌ها روی استاندارد احتمالا بیشتر از آن می‌شود.

مقاله پیشنهادی : لوله مانیسمان ♥ برای سخت ترین نیازها | دکتر فولاد

سطح لوله‌های فولادی تقلبی و با کیفیت پایین به شکست خوردن مستعد است. دلیل آن این است که مواد لوله‌های فولادی تقلبی و با کیفیت پایین نامتوازن و دارای آلاینده‌های مختلفی هستند. همچنین وسایل کنترلی و نگهداری مواد از تولید کنندگان تقلبی و با کیفیت پایین کم کار هستند و به راحتی می‌توانند به وسایل تولیدی چسبند، که پس از گاز گرفتن، زخمی می‌شود.

در لوله‌های تقلبی و با کیفیت پایین، ترک‌ها بر روی سطح آن‌ها بسیار رایج هستند. دلیل آن این است که مواد اولیه در مرحله خشک‌سازی با سرعت بسیار بالا تولید شده است که در پرتو حرارت و استرس، ترک‌ها در سطح ایجاد می‌شوند. پس از جلوگیری، ترک‌ها در طی ورق زدن به وجود می‌آیند.

لوله‌های فولادی تقلبی و با کیفیت پایین بدون زرق و برق فلزی، رنگی سبک قرمز یا رنگی شبیه آهن گوشتخوار دارند. دلیل این امر دو چیز است: 1. متریال لوله فولادی تقلبی و با کیفیت پایین نامنظم بوده و دارای آلاینده‌های بسیاری است. 2. دمای ورق زدن در تولید مواد تقلبی و با کیفیت پایین استاندارد نیست. این دما بصورت بصری اندازه گیری می‌شود و بنابراین ورق زدن بر اساس منطقه استونیت مشخص شده صورت نمی‌گیرد و عملکرد لوله‌های فولادی در نتیجه به استاندارد نمی‌رسند.

مقاله پیشنهادی : قطر استاندارد لوله مانیسمان

ضلع‌های افقی لوله‌های فولادی تقلبی و با کیفیت پایین نازک و کم ارتفاع هستند و پدیده پر کردن کافی غالبا رخ می‌دهد. دلیل این موضوع این است که برای رسیدن به تلرانس منفی بزرگ، تخفیف در چندین گام اولیه محصول تمام شده بسیار بزرگ است، شکل فلزی کوچک است و شکل حفره‌ای کامل نیست.

شناسایی لوله‌های فولادی تقلبی

به طور کلی، تشخیص لوله‌های فولادی تقلبی و با کیفیت پایین می‌تواند مشکل باشد، اما با توجه به ویژگی‌های زیر، می‌توانید لوله‌های خود را برای شناسایی عیب‌های احتمالی بررسی کنید:

ویژگی‌های لوله‌های فولادی تقلبی و با کیفیت پایین:

 • خطوط چینی شدن روی سطح لوله
 • شکلک‌ها یا ناهمواری نامنظم روی سطح لوله
 • زخم‌های ایجاد شده روی سطح لوله
 • ترک‌های روی سطح لوله
 • رنگ سبک قرمز یا شبیه آهن گوشتخوار
 • ضخامت و ارتفاع کم ضلع‌های افقی لوله

روش شناسایی :

 • چین یا چنگال روی سطح لوله
 • دیدن سطح لوله با یک موقعیت زاویه‌ای
 • درخشش فلزی ناکافی
 • با محوریت نور، مشاهده لوله دارای خطوط تیره یا رنگی است
 • مقایسه تفاوت در رنگ با لوله‌های فولادی با کیفیت بالا
 • انجام مقایسه با لوله‌های فولادی با کیفیت بالا

اگر در بخش صنعتی کار می کنید، می دانید که مواد با کیفیت برای عملکرد صحیح و عملیات ایمنی الزامی است. وقتی به لوله ها می رسید، لوله های مانیسمان به عنوان استاندارد صنعتی برای کیفیت و قابلیت اطمینان شناخته شده اند. با این حال، با رشد تقاضا و شهرت لوله های مانیسمان ، محصولات کاذب و با کیفیت پایین بیشتر در بازار فروش وجود دارد که باعث می شود خطرات قابل توجهی برای کارگران و تجهیزات به وجود بیاید. پس چگونه می توانید لوله های شاخص برند مانیسمان کاذب و باکیفیت پایین را تشخیص دهید؟ در این مقاله، ما به شما راهنمایی می دهیم تا به شما کمک کنیم درست تصمیم بگیرید و به آسانی به جریان های عملیاتی خود ادامه دهید.

لوله مانیسمان
لوله مانیسمان

بخش ۱: شناخت دادن لوله های مانیسمان

برای شناسایی لوله های تقلبی مانیسمان ، باید بدانید که دنبال چی هستید. لوله های مانیسمان از فولاد بدون درز ساخته شده اند و با مقاومت، پایداری و انعطاف پذیری بیش از حد خود از ایده آل بودن برای کاربردهای صنعتی شناخته شده اند. همچنین، این لوله ها در درجات مختلفی طبقه بندی می شوند، هر کدام با خصوصیات منحصر به فردی که مناسب برای هدف خاصی هستند. شناخت خصوصیات لوله های مانیسمان شما را به تفکیک آنها از محصولات کاذب و باکیفیت پایین کمک خواهد کرد.

بخش ۲: احتیاط از قیمت های پایین
یکی از رایج ترین حرکت هایی که تقلبگران استفاده می کنند، ارائه لوله های مانیسمان با قیمت پایین است. در حالی که البته یک تخفیف جذاب همیشه مغری است، در بیشتر موارد، بسیار خوب است که برای همیشه پنهان شود. لوله های مانیسمان محصولات با کیفیت بسیار بالا هستند و اغلب با قیمت پریمیومی عرضه می شوند. اگر لوله های مانیسمان ارزان بیاورید، به ویژه در مقیاس بالا، باید با احتیاط ادامه دهید زیرا ممکن است کاذب باشند.

بخش ۳: بررسی بسته بندی
تقلبگران همیشه به دنبال راه هایی هستند تا محصولات با کیفیت پایین خود را به عنوان محصولات اصلی به فروش برسانند. یکی از راه هایی که از آن استفاده می کنند، تقلید از بسته بندی لوله های مانیسمان اصلی است. بنابراین، همیشه بسته بندی را با دقت بررسی کنید. لوله های مانیسمان اصلی دارای نشانه ها و برچسب هایی هستند که روشن، خوانا و برند شده اند. اگر هر چیزی نامتعارف مشاهده کردید، مانند اشتباهات املایی، متون غیر واضح و یا نشانه های اشتباه، پس احتمالا کاذب هستند.

بخش ۴: بررسی سطح
لوله های اصلی مانیسمان سطحی صاف و یکدست بدون هیچ نشانه ای از عیوب، ترک یا تحریف دارند. با این حال، محصولات با کیفیت پایین ممکن است سطوح ناهموار، درزهای قابل مشاهده و حتی زنگ زده داشته باشند. بنابراین، سطح لوله را با دقت بررسی کنید و دست خود را روی داخل و خارج اجرا کرده و برای برخی نقاط خشک و ناهموار بررسی کنید.

بخش ۵: تأیید سازنده
لوله های مانیسمان توسط تولیدکنندگان قابل اعتمادی ساخته می شوند که تاریخچه تولید لوله های با کیفیت را دارند. پس قبل از خرید، نام و شهرت سازنده را تأیید کنید. شما می توانید وب سایت آنها را بررسی کنید، نظرات را بخوانید یا از فعالان حرفه ای در صنعت برای توصیه هایی بپرسید. اگر سازنده هیچ اثباتی از شهرت خود یا وب سایت نداشته باشد، ممکن است نشانه هایی از این داشته باشد که محصولات آنها تقلبی هستند.

نتیجه:
لوله های مانیسمان تقلبی و با کیفیت پایین می توانند خطرات قابل توجهی را برای کارگران و تجهیزات شما ایجاد کنند که باعث می شود خطرات ایمنی، ضرر های مالی و حتی مشکلات قانونی به وجود بیاید. با دنبال کردن راهنمایی هایی که در این مقاله آورده شده اند، می توانید خطر افتادن در دست کلاهبرداران را کاهش داده و به راحتی لوله های مانیسمان اصلی را برای نیازهای صنعتی خود به دست آورید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

اخبار و مقالات آموزشی

دکتر

فولاد

doctorfolad.com

با ما تماس بگیرید