حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

لوله فولادی بدون درز برای سیلندر هیدرولیک

چشم‌انداز پیشرفت پروژه‌های آهن اسفنجی بیجار و فولاد‌سازی قروه

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان از برنامه‌های اجرایی برای پیشرفت پروژه‌های آهن اسفنجی بیجار و واحد فولادسازی قروه در جهت تکمیل زنجیره فولاد استان کردستان در سال‌جاری خبر داد.به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، محمدرضا احمدی در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت صنایع فولاد کردستان ضمن بیان این مطلب و با اشاره به جزئیات پیشرفت طرح تکمیل زنجیره فولاد کردستان گفت: در پروژه آهن اسفنجی بیجار، پیشرفت مهندسی پایه حدود ۷۵‌درصد و مهندسی تفصیلی ۳۰‌درصد است.

وی افزود: در این پروژه، تجهیز کارگاه تکمیل و عملیات خاکبرداری و خاکریزی (به میزان ۹۵۰‌هزار مترمکعب)، تسطیح محوطه کارخانه و تهیه چیدمان کارخانه (Layout) به اتمام رسیده و ساخت دیوار و رینگ پیرامونی بالغ بر ۸۲‌درصد تکمیل شده است. همچنین، اجرای بخش‌های مختلف شامل سازه‌ها و فونداسیون‌های صنعتی و نیمه صنعتی و انبارهای قطعات یدکی آغاز شده است. وی ادامه داد: انعقاد قرارداد تامین برای اغلب تجهیزات ساخت داخل و خارج انجام شده است.

چشم‌انداز پیشرفت پروژه‌های آهن اسفنجی بیجار و فولاد‌سازی قروه
چشم‌انداز پیشرفت پروژه‌های آهن اسفنجی بیجار و فولاد‌سازی قروه

جزئیات پیشرفت فولادسازی و نورد ورق گرم فولادی قروه

احمدی درباره جزئیات پیشرفت پروژه فولادسازی و نورد ورق گرم فولادی قروه تصریح کرد: از مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در این واحد، تجهیز کارگاه، انجام عملیات خاکبرداری (به میزان ۶۳۵‌هزار مترمکعب)، شروع فرآیند مهندسی برای ساختمان‌های غیر‌صنعتی و اجرای آنهاست و ساخت دیوار و رینگ پیرامونی به طور کامل تکمیل شده است. وی ادامه داد: اکنون نهایی کردن قرارداد با تکنولوگ خارجی در دستور کار شرکت ایریتک قرار دارد. پس از نهایی شدن قرارداد با تکنولوگ، فرآیند طراحی و تامین تجهیزات خارجی آغاز خواهد شد.

تکمیل طراحی پروژه‌های زیرساخت

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان با اشاره به تکمیل طراحی پروژه‌های زیرساخت گفت: در هر دو پروژه شرکت فولاد کردستان، قراردادهای تامین برق و آب دوران بهره‌برداری پروژه‌ها با شرکت‌های ذی‌ربط منعقد شده و اجرای خطوط انتقال در مرحله برگزاری مناقصه و اجراست. در زمینه تامین گاز موردنیاز پروژه آهن اسفنجی، مجوزهای لازم از سوی مراجع ذی‌ربط صادر و ابلاغ شده و درحال مذاکره با شرکت گاز استان برای عقد قرارداد و شروع عملیات احداث ایستگاه تقلیل فشار واجرای خط انتقال است.

وی افزود: آب و برق دوران ساخت پروژه‌های آهن اسفنجی و فولادسازی، تامین شده و در کارگاه دایر است. آب دوران بهره‌برداری پروژه‌های یاد شده از محل پساب تصفیه خانه‌های فاضلاب شهرستان‌های بیجار و قروه تامین خواهد شد. احمدی اذعان کرد: کسب عنوان طرح صنعتی نمونه استان کردستان و نیز بهترین مدیریت استانی در رعایت اصول ایمنی و بهداشت حرفه‌ای  (HSE) از دستاوردهای سال گذشته شرکت صنایع فولاد کردستان است.

مقاله پیشنهادی : لوله مانیسمان ♥ مانیسمان اهوازی برند برتر ایران

تایید گزارش حسابرس قانونی از سوی سهامداران

در ادامه جلسه مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت صنایع فولاد کردستان، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی قرائت شد و مورد تایید سهامداران قرار گرفت.

کارخانه تولید آهن اسفنجی بیجار به روش پرد با ظرفیت سالانه۶/ ۱ میلیون تن و کارخانه فولاد‌سازی و نورد ورق گرم فولادی قروه به روش CSP با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن ورق فولادی ۲ طرح از ۴۸ طرح بزرگ پیشران ملی است که توسط شرکت صنایع فولاد کردستان برای تکمیل زنجیره ارزش فولاد در استان کردستان در حال اجراست.


اخبار مرتبط :

‫0/5 ‫(0 نظر)

اخبار و مقالات آموزشی

دکتر

فولاد

doctorfolad.com

با ما تماس بگیرید