حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

درصد رشد تولید در محصولات ویژه

درصد رشد تولید در محصولات ویژه

مدیرعامل فولاد مبارکه درجلسه کمیته مدیریت خردادماه این شرکت که با حضور معاونان و مدیران فولاد مبارکه در محل برگزاری جلسات شرکت برگزار شد، از رشد ۸ درصدی تولید محصولات ویژه در فولاد مبارکه خبر داد.

محمدیاسر طیب‌نیا، پس از شنیدن  گزارش‌های معاونان و مدیران نواحی شرکت تصریح کرد: طی دو سال اخیر و به ویژه از ابتدای سال جاری، یکی از اهدافی که در دستور کار شرکت و گروه فولاد مبارکه قرار گرفته تولید محصولات ویژه است و این مهم در تابلو اهداف تمامی نواحی شرکت آمده و هر ماه روند حرکت در این مسیر را کنترل و پایش می‌کنیم.

او با بیان اینکه در سال گذشته ۱۴ محصول جدید در فولاد مبارکه تولید و به بازار عرضه شد، ادامه داد: تولید چند محصول جدید دیگر نیز برای سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده است و هم اکنون، با همکاری واحدهای ذی‌ربط، مراحل تولید آن‌ها در حال بررسی است. تولید آزمایشی برخی از آن‌ها نیز در حال انجام است.

مدیر عامل فولاد مبارکه در ادامه سخنان خود از آغاز عملیات تعمیرات اساسی خط تاندم و اسیدشویی شماره یک فولاد مبارکه خبر داد و با بیان اینکه این تعمیرات بزرگ در چابک‌سازی سازمان و تأمین حداکثری نیاز کشور به انواع ورق نقش بسزایی دارد،‌ بر تدارک و اتخاذ تمهیدات لازم برای انجام و تسریع اقدامات در این بخش تأکید کرد.

 

درصد رشد تولید در محصولات ویژه
درصد رشد تولید در محصولات ویژه

خطوط تولید به‌درستی در مسیر جهت‌گیری‌های سازمان در حال حرکت‌اند

وی با بیان اینکه بهتر شدن شاخص‌های ایمنی و رشد کیفی محصولات شایسته قدردانی است، گفت: اگرچه دست‌یابی به رکوردهای کمی ارزشمند است، اما افزایش سطح کیفی محصولات و افزایش محصولات منطبق با سفارش طی ماه‌های اخیر نشان می‌دهد شرکت و به‌ویژه خطوط تولید به‌درستی در مسیر جهت‌گیری‌های سازمان در حال حرکت‌اند؛ ازاین‌رو از تمامی مدیران و کارکنان که با درک درست از اهداف و راهبردهای شرکت این افتخارات را رقم زده‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

تأکید بر افزایش سطح کیفی کنسانتره تحویلی از سوی معادن به فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اهمیت افزایش سطح کیفی کنسانتره تحویلی از سوی معادن به فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: کارشناسان خرید فولاد مبارکه باید با تعاملات بیشتر با معادن، تولید محصولات کیفی را مطالبه کنند تا عزیزان معدن‌کار نیز با ارتقای کیفیت محصولات خود، راه تولید محصولات کیفی را با تحویل کنسانتره کیفی‌تر به شرکت هموار سازند.

وی با اشاره به هدف‌گذاری فولاد مبارکه برای حفظ سهم تولید خود در فولاد کشور خاطرنشان کرد: برای دست‌یابی به اهداف امسال نیز باید در تأمین موجودی‌های گندله و کنسانتره و به‌طورکلی مواد اولیه موردنیاز شرکت به‌گونه‌ای عمل کنیم که با توجه به تغییر فصول و محدودیت‌های انرژی، برای دست‌یابی به اهداف کمی و کیفی شرکت با مشکل مواجه نشویم.

طیب‌نیا در ادامه سخنان خود گفت: ظرفیت‌های ایجادشده در شرکت در همه زمینه‌ها به‌ویژه در بخش معادن و سنگ‌آهن باید همواره آماده‌به‌کار باشد و معاونت امور معادن شرکت و شرکت‌های زیرمجموعه که در این حوزه مأموریت دارند باید هریک به وظایف محوله به‌گونه‌ای همت گمارند که در هیچ‌یک از مقاطع زمانی با مشکل کمبود مواد اولیه و سنگ‌آهن مواجه نشویم.

همچنین باید به حوزه خرید و انتقال سنگ‌آهن از سنگان و توسعه ناوگان حمل‌ونقل توجه بیشتری داشته باشیم و با اتخاذ راهکارهای مناسب در این بخش نیز نهایت بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود را صورت دهیم. در حوزه فعالیت‌های معدنی فولاد مبارکه، پروژه‌هایی که با شناسایی تکنولوژی روز دنیا و همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان سرعت بیشتری پیدا می‌کنند، باید بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرند، زیرا استفاده ظرفیت‌های دانشی، تخصصی و مشاوران زبده می‌تواند در بسیاری مواقع فرایند کار را دگرگون کند.

در زمینه‌های کیفی، بهره‌وری و زیست‌محیطی فراتر از تعهدات خود عمل کنیم

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در حوزه کیفیت، افزایش بهره‌وری و محیط‌زیست به دستاوردهای خوبی دست یافته‌ایم، اما نباید به شرایط فعلی بسنده کنیم. به خاطر داشته باشیم از فولاد مبارکه به‌عنوان پیشران در همه حوزه‌ها انتظارات بالاست. ما در بسیاری از زمینه‌ها ازجمله اقدامات زیست‌محیطی مطابق با تعهدات خود عمل کرده‌ایم، اما همچنان‌که اشاره شد، فولاد مبارکه خود را با سازمان‌های جهان‌تراز مقایسه می‌کند و باید مخصوصاً در زمینه‌های کیفی، بهره‌وری و زیست‌محیطی فراتر از تعهدات خود عمل کند.

مدیرعامل فولاد مبارکه اقدامات انجام‌شده در حوزه فروش و عرضه محصولات فولاد مبارکه در سال گذشته و اوایل سال جاری را ارزشمند دانست و گفت: انتظار می‌رود ضمن اولویت دادن به تأمین بازارهای داخلی، با شناسایی بازارهای جدید صادراتی، عملکرد بهتری در صادرات و ارزآوری برای کشور داشته باشیم.

مدیران واحدهای پشتیبانی و ستادی از خطوط تولید بازدید اختصاصی داشته باشند

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در راستای چابک‌سازی بیشتر سازمان، مباحثی نظیر نیازهای آموزشی کارکنان بخش‌ها، خرید قطعات، مواد اولیه و مصرفی، موارد ایمنی و خلاصه هرآنچه در جلسه کمیته مدیریت در مسیر بهبود فرایند کار و تولید، کیفیت و ایمنی مطرح می‌گردد، باید از طرف مدیران مربوطه بلافاصله در دستور کار قرار گیرد و اقدامات مربوط به آن انجام شود.

همچنین مدیران واحدهای پشتیبانی و ستادی باید در ادوار مختلف شش‌ماهه، سالانه یا دوسالانه بسته به شرایط مقتضی، از خطوط تولید بازدیدهای اختصاصی داشته باشند، با مدیران تولید جلسات اختصاصی برگزار کنند و به‌صورت ملموس‌تر با مسائل تولید آشنا شوند.

به خاطر داشته باشیم فولاد مبارکه یک شرکت تولیدمحور و عملیاتی است؛ بنابراین همه مدیران به‌ویژه مدیران حوزه منابع انسانی باید به‌صورت جزءبه‌جزء در جریان امور تولید، پشتیبانی و تأمین باشند؛ ازاین‌رو می‌طلبد هر معاونت به‌طور خاص با برنامه‌ریزی‌های دقیق و حساب‌شده‌ در ادوار مختلف، به این امر همت گمارد.

 

لوله مانیسمان

 

هریک از مدیران و کارکنان می‌توانند در راستای انجام کارهای گروهی و تیمی هم‌افزایی داشته باشند

طیب‌نیا در همین زمینه تصریح کرد: این یک اصل است که هریک از مدیران و کارکنان می‌توانند در راستای انجام کارهای گروهی و تیمی هم‌افزایی داشته باشند و این امر میسر نمی‌شود، مگر با تعامل هرچه بیشتر با یکدیگر. ازاین‌رو بازدیدهای اختصاصی مدیران ستادی و پشتیبانی از خطوط تولید باید به شکل سازماندهی‌شده‌ای انجام شود.

وی ‌اظهار‌کرد: بر اساس چهار وظیفه‌ای که بر عهده مدیران سازمان است و انتظار می‌رود تا سطوح پایین‌تر نیز انجام شود، باید دستاوردها و موفقیت‌های گذشته و حال سازمان روایت شود. نباید روند و شیوه کار به گونه‌ای باشد که گزارش عملکردها و موفقیت‌ها فقط در جلسات کمیته مدیریت شرکت تشریح شود، بلکه همه مدیران باید طی جلساتی با کارکنان نواحی خود، موفقیت‌ها و دستاوردهای دیروز و امروز سازمان و حتی شرکت‌های زیرمجموعه گروه را روایتگری و تبیین کنند و این وظیفه ذاتی یک رهبر و مدیر داناست.

مدیران و رؤسای شرکت به‌عنوان رهبران سازمان برنامه‌های آینده شرکت را برای کارکنان تبیین کنند

مدیرعامل فولاد مبارکه از تبیین برنامه‌های آینده شرکت برای کارکنان به‌عنوان دومین وظیفه مدیران و رؤسا به‌عنوان رهبران سازمان نام برد و گفت: هریک از مدیران و رؤسا در نقش رهبر سازمان وظیفه روزانه و دائمی دارند که برای کارکنان چشم‌انداز کلان شرکت و اهداف خُرد واحد را تشریح و شفاف‌سازی کنند.

برای آن‌ها بشکافند که در افق‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت سازمان چه اهدافی مدنظر است، برای واحدها چه برنامه‌هایی دیده شده و برای رسیدن به این اهداف چه برنامه‌ریزی‌هایی در دستور کار قرار گرفته است. فقط در این صورت است که کارکنان به‌صورت کاملاً آگاهانه با اهداف مدیریت ارشد سازمان هم‌راستا و همدل می‌شوند و در پایان هر سال می‌توانیم شاهد محقق شدن اهداف و برنامه‌های ترسیم‌شده باشیم.

ایجاد انگیزه و نشاط در کارکنان و پیمانکاران سومین وظیفه مهم مدیران و رؤسای شرکت

به گفته وی ایجاد انگیزه و نشاط در کارکنان و پیمانکاران سومین وظیفه مهم مدیران و رؤسای شرکت در جایگاه رهبری سازمان است. آگاهی کارکنان و پیمانکاران از عملکرد و دستاوردهای کلان شرکت و اقداماتی که در حوزه معاونت سرمایه‌های انسانی برای آن‌ها انجام شده یا در حال انجام است می‌تواند در آنان احساس شور و شعف، رضایت و امید بیشتر ایجاد کند.

طیب‌نیا در تشریح چهارمین اصل در این زمینه گفت: اینکه مدیران و رؤسا به‌عنوان رهبران سازمان چالش‌ها، مشکلات و شبهات موجود در فرایند سازمان را به‌موقع و صریح و صحیح برای همکاران خود روشن کنند، بسیار مهم است. در بسیاری مواقع همین شبهات ناچیز می‌تواند در روند روبه‌رشد سازمان اخلال ایجاد کند و سازمان را از رسیدن به اهداف خود بازدارد.

یکی از راهبردهای اساسی فولاد مبارکه به‌ویژه در شرایط فعلی حرکت در مسیر تبدیل‌شدن به صنعت سبز است

مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه نتایج به‌دست‌آمده در سایه کارِ تیمی و خرد جمعی حاصل شده و شایسته قدردانی است،‌ به لزوم افزایش بهره‌وری، بهینه‌سازی مصارف انرژی و مواد مصرفی، کاهش هزینه‌های تولید و ضایعات، افزایش محصولات منطبق با سفارش، رعایت حداکثری دستورالعمل‌های ایمنی و نگاه همه‌جانبه به توسعه پایدار تأکید کرد و گفت: یکی از راهبردهای اساسی فولاد مبارکه به‌ویژه در شرایط فعلی حرکت در مسیر تبدیل‌شدن به صنعت سبز است؛ ازاین‌رو باید در این راه اهتمام حداکثری داشته باشیم و شرایط به‌گونه‌ای باشد که هر بازدیدکننده‌ای وارد فولاد مبارکه می‌شود حرکت فولاد مبارکه در این مسیرها را به عینیت ملاحظه و مشاهده کند.


اخبار مرتبط :

‫5/5 ‫(1 نظر)

اخبار و مقالات آموزشی

دکتر

فولاد

doctorfolad.com

با ما تماس بگیرید